מנופים חדשים במסוף APMT בנמל ניו יורק – ניו ג׳רזי

ארבעה מנופי גשר הגיעו השבוע למסוף על גבי אניית מטען ייחודית מסין במסגרת תכנית השקעות של 200 מיליון דולר. לאחרונה הסתיימו עבודות חפירה לעומק רציף של 15.25 מטר


11:12 ,03.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

מסופי המכולות של חברת APM Terminals מקבוצת מארסק אשר נמצאים בפורט אליזבת׳ בניו ג׳רזי קיבלו לרשותם ארבעה מנופי גשר Ship to Shore חדשים וגדולים על מנת לסייע להם בפריקת אניות גדולות יותר אשר מגיעות לחוף המזרחי של ארה״ב. 

 

המנופים, אשר הגיעו השבוע למסופים על גבי אניית מטען ייחודית מסין ורכישתם הינה חלק מתכנית השקעות בתשתיות של 200 מיליון דולר המתוכננת להסתיים השנה.

 

ווים ליגאיי, מנכ״ל APMT בצפון אמריקה, אמר כי ״אנחנו גאים להציע ללקוחות שלנו יכולת שירות חדשה ומשופרת, תפוקה גבוהה יותר ועומק מים עמוק יותר. השלמת עבודות ההעמקה הסתיימו שישה חודשים לפני לוח הזמנים, וזאת הודות למסירות הגדולה של רשויות נמל ניו יורק וניו ג׳רזי. הדבר יביא להגדלת הקיבולת ברציף בתקופה שבה נפח המטענים ממשיך לגדול״. 

 

תכנית שדרוג המסופים של חברת APMT במתקנים בפורט אליזבת׳ בנמלי ניו יורק – ניו ג׳רזי כוללת חיזוק תשתיות הרציפים אשר כללו עבודות חפירה להעמקת הרציף ל-15.25 מטר. נציין כי לצד הגבהת גשר Bayonne הנמל, שגם ככה נחשב לאחד העמוסים בחוף המזרחי של ארה״ב, יותר לטפל באניות מטען גדולות בהרבה. 

 

מולי קמפבל, מנהלת הנמל, ציינה כי ״התכנית להעמקת ערוצי הגישה לנמל לעומק של 50 רגל, יחד עם העבודות להגבהת גשר באיון מבטיחות כי הנמל שלנו מוכן להתמודד עם האניות הגדולות ביותר אשר פוקדות כיום את החוף המזרחי. הגעתם של המנופים החדשים הינה עדות נוספת לכך שמפעילי הטרמינלים שלנו בטוחים בעתיד המבטיח של הנמל ומוכנים להשקיע בו״. 

 

נציין כי במהלך שנת 2017 נמל ניו יורק - ניו ג׳רזי טיפל ביחד ב-6.7 מיליון TEUבעוד שהתרומה של מסוף אליזבת׳ של APMTהינה 1.43 מיליון TEUאו 21% מפעילות המכולות של הנמל.