משתמשי הנמלים תובעים מהממשלה לפתור את נושא ביטוח סיכוני המלחמה

באיגוד המשתמשים בהובלה ימית טוענים: ועדה ממשלתית הציעה פתרון הולם כבר לפני שנתיים, אך הממשלה אינה משלמת סכום התחלתי של 50 אלף ₪ על מנת להתחיל את ההליך הביטוחי


00:00 ,05.07.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

באיגוד המשתמשים בהובלה ימית טוענים כי ממשלת ישראל לא נערכת לפתרון ביטוח סיכוני המלחמה לאוניות וכי עלות ההזנחה למשק עלולה להגיע למאות מיליונים. טוענים: ועדה ממשלתית הציעה פתרון הולם כבר לפני שנתיים, אך הממשלה אינה משלמת סכום התחלתי של 50 אלף ₪ על מנת להתחיל את ההליך הביטוחי
 
"הממשלה אינה נערכת לפתור את בעיית ביטוח סיכוני מלחמה לאוניות הפוקדות את נמלי ישראל, העלולה לעלות למשק בזמן מתיחות עלולה מאות מיליונים". כך טוען הבוקר גד שפר, יו"ר איגוד המשתמשים בהובלה ימית, שטוען כי הפיתרון קיים וזמין, אבל הממשלה מזניחה ואינה מיישמת אותו.
 
שפר תובע משרי האוצר והתחבורה לפתור לאלתר את נושא ביטוח סיכוני המלחמה לאוניות המגיעות לישראל, בזמן שיש באזור מעשי איבה.
 
לטענת שפר, פתרון הולם הוצע על ידי ועדה ממשלתית כבר לפני יותר משנתיים, אך טרם הוחל ביישומו, כי הממשלה אינה משלמת  סכום התחלתי של 50 אלף שקלים על מנת להתחיל את ההליך הביטוחי. הנזק למשק בהיעדר פתרון עלול להגיע למאות מיליוני שקלים, טוען שפר.
 
יו"ר איגוד המשתמשים טוען כי כאשר פורצים מעשי איבה, מזנקים דמי הביטוח הימי לאוניות המגיעות לישראל, וחברות הספנות משיתות את עלות התוספת לבעלי המטענים כהיטל סיכוני מלחמה. לדבריו, במלחמת לבנון השנייה הגיעו הנזקים של תוספת סיכוני המלחמה לדמי ההובלה הימית בזמן המלחמה ולאחריה לכ-74 מיליון ₪. "מלחמת לבנון השנייה, המחישה בחריפות את הנזקים הנגרמים למשק בהעדר הסדר הולם, ולאחריה דרש האיגוד מממשלת ישראל למצוא פתרון קבע", אמר.
 
לדבריו, באפריל 2007 הגישה ועדה מיוחדת לבדיקת הנושא, בראשות המשנה לחשב הכללי, המלצה ברורה על פתרון עפ"י  מודל "סרי לנקה". כלומר, יצירת פוליסת "מדף" של ביטוח סיכוני מלחמה בהובלה ימית, כנגד נטילת חלק מהסיכון ע"י מדינת ישראל, כאשר הפוליסה תופעל באופן מיידי וללא עיכובים בירוקרטיים עם פרוץ משבר, הגורם להעלאת פרמיות הביטוח.
 
"הפתרון המוצע אינו מצריך שינויי חקיקה", אומר שפר ומוסיף כי הושג כבר הסדר עם חברה מבטחת, אך יישום ההסדר מתעכב, כאמור, בשל סירוב האוצר לאפשר הפקדת סכום של 50,000 ₪  - הסכום הראשוני הנדרש כדי להתחיל את התהליך הביטוחי.
 
במכתב ששיגר לשרי האוצר והתחבורה אומר שפר: "ברור לכל כיום כי הזירה הימית הולכת ותופסת מקום מרכזי בכל עימות במזרח התיכון. די אם נזכיר את איומי חסן נסראללה שאמר מפורשות לאחרונה כי אוניות הנמצאות בדרכן לישראל יהיו יעד וכי ארגונו יתקוף כל ספינה ששטה לישראל,  כולל ספינות אזרחיות, במלחמות עתידיות. מרגע שיזנקו תעריפי הפרמיות, מדובר בנזק מיידי וממשי של עשרות מיליוני דולרים בחודש, שילכו לקופות חברות הביטוח. אני פונה אליכם להסדיר לאלתר את העיכובים הבירוקרטיים המונעים את יישום  ההסדר, כדי להבטיח שגם אם תעלה המתיחות הביטחונית באזור לא ייפגע סחר החוץ של ישראל ונוכל לחסוך למשק עלויות כבדות ביותר של תשלום היטל סיכוני מלחמה".
 
 
טרם נמסרה תגובת משרדי האוצר והתחבורה לדברים.