אוניות סוחר יאלצו להפקיד נשק לפני חציית תעלת סואץ

העיתון המצרי "אלדוסתור" דיווח שמעתה ייאלצו סוכני אונייה למסור רשימה של כלי נשק הנמצאים על הסיפון. מטרת ההוראה החדשה היא הגברת הביטחון בעת חציית התעלה


00:00 ,19.01.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

הוראה חדשה בתעלת סואץ: אוניות החוצות את התעלה ועל סיפונן כלי נשק יפקידו אותם לפני הכניסה לתעלה ויקבלו את כלי הנשק בחזרה לאחר המעבר.

מקורות בתחום הספנות בתעלת סואץ מסרו לעיתון המצרי "אלדוסתור" כי רשות התעלה החליטה להורות לכל אוניות הסוחר להימנע מלשאת נשק לצרכי אבטחה בעת חציית התעלה. ההוראה של הרשות היא להפקיד את הנשק בכניסה לתעלה ולקבלו בחזרה לאחר החצייה.

בכיר ברשות תעלת סואץ הבהיר שמטרת ההוראה החדשה היא להגביר את הביטחון בעת חציית התעלה. הוא הוסיף שמדובר באמצעי זהירות הננקטים ללא כל רקע או איום על אוניות החוצות את התעלה.

המקורות מסרו כי הנהלת רשות תעלת סואץ הורתה לכל גורמי הביטחון הפועלים בתעלה לפעול לאכיפת ההוראה ולהוריד את הנשק מכל האוניות החוצות אותה, הן מהכניסה הצפונית בים התיכון והן מהכניסה הדרומית בים האדום.

העיתון דיווח עוד כי משטרת נמל סואץ הודיעה לרשות התעלה שאין ביכולתה לאסוף את כלי הנשק מהאוניות בכניסה הדרומית לתעלה ולהעבירם ביבשה לפורט סעיד, מכיוון שהדבר מצריך הליכי ביטחון מסובכים. על כן הציעה המשטרה לאסוף את הנשק, להשאירו ברשותה ולמסרו לאונייה השייכת לאותו סוכן אונייה שהשלימה את חציית התעלה.

בעבר דרשה רשות תעלת סואץ מקפטן אונייה החוצה את נתיב המים לאסוף את כל הנשק מעל סיפון האונייה לתוך ארגזים ולנעול אותו בחדר סגור עד להשלמת חציית התעלה. אולם כעת נדרשים סוכני אונייה להעביר רשימה חתומה של כלי הנשק הנמצאים על הסיפון לפני החצייה ולמסור אותם בכניסה למשטרת המדינה.

יצוין כי עקב התקפות פיראטים סומלים במפרץ עדן התרבה בשנים האחרונות שימוש בכלי נשק לאבטחת אוניות.