גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.10.2017
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.493 -0.228
אירו 4.121 -0.464
ליש"ט 4.587 -0.467
100 יין 3.0818 -1.009
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ההסתדרות מאיימת: שביתה כללית בכל המגזר הציבורי

אבי ניסנקורן: "אם לא יימצא פתרון הולם לעובדים בשידור הציבורי, ביום שלישי הבא תהיה שביתה כללית בכל המגזר הציבורי". אבי אדרי: "הסכסוך הוכרז במגזר הציבורי והספירה חלה גם על עובדי הנמלים"
18.04.17 / 09:56
ההסתדרות מאיימת: שביתה כללית בכל המגזר הציבורי
18.04.17
ההסתדרות מאיימת: שביתה כללית בכל המגזר הציבורי
אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות. פתרון הולם או שביתה
18.04.17
אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות. פתרון הולם או שביתה
אבי אדרי. "שני סכסוכים נפרדים"
18.04.17
אבי אדרי. "שני סכסוכים נפרדים"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע הבוקר כי אם לא יימצא פתרון הולם לעובדים בשידור הציבורי, ביום שלישי הבא (25.4.17) תהיה שביתה כללית בכל המגזר הציבורי. 

 

ניסנקורן: "פתרון הולם או שביתה. בשבועות האחרונים התנהל משחק ציני וכואב על גבם של העובדים שבעקבותיו הכרזתי סכסוך עבודה בכל המגזר הציבורי. יש לשים סוף לסוגיה כואבת זאת. במידה ולא יימצא הפתרון, ביום שלישי הבא שביתה כללית בכל המגזר הציבורי".

 

נציין כי השביתה כוללת את המגזר הציבורי ובהן החברות הממשלתיות, ובשיחה שערכנו עם אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, שאלנו אותו האם המגזר הציבורי כולל את הנמלים והאם עלינו להיערך לשביתה בנמלים בעוד שבוע. אדרי ציין כי "המגזר הציבורי כולל את הנמלים אבל טרם החלטנו אם להכניס אותם".

 

על השאלה לגבי 14 יום התראה הנדרשים להודעה על סכסוך עבודה בנמלים, ענה אדרי כי "הסכסוך הוגדר במגזר הציבורי והספירה חלה גם על עובדי הנמלים".

 

לגבי השאלה מה עם האיסור שהטיל בית הדין על ההסתדרות לשבות בנמלים לפחות עד ה-5 במאי, ענה אדרי כי "אין קשר. שני סכסוכים נפרדים".  

 

נזכיר כי ב-3 באפריל, ועל רקע המשבר החמור בסוגיית רשות השידור והתאגיד, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הכריז על סכסוך עבודה כולל במגזר הציבורי בישראל. בין מקומות העבודה שעליהם חל הסכסוך, נמנים כלל המעסיקים במגזר הציבורי ובכלל זה גם בחברות הממשלתיות.

 

במרכז הסכסוך ניצבת רפורמה כוללת בשידור הציבורי, תוך הקמת גוף נוסף, ויצירת השלכות בעניינים מובהקים הנוגעים לתחום יחסי העבודה, לרבות ביטחון תעסוקתי. בהסתדרות מדגישים כי על אף שהשינויים המתוכננים הינם מרחיקי לכת ונושאים השלכות כבדות משקל על מערכת יחסי העבודה וזכויות העובדים, ההחלטות על השינויים האמורים התקבלו תוך התעלמות מוחלטת מנציגות העובדים.

 

כמו כן, ההסתדרות מלינה במסגרת הסכסוך על התעללות בציבור עובדי רשות השידור והתאגיד, תוך שיסוי קבוצות עובדים אלו באלו. ההסתדרות דורשת להגן על תעסוקת העובדים, גם ובפרט, נוכח ריבוי הרפורמות והותרת ציבור העובדים בחוסר וודאות תמידי. במסגרת עילה נוספת לסכסוך, ההסתדרות דורשת להפסיק את תופעת ההעסקה של עובדי הקבלן ולהימנע מהרחבת ההעסקה במתכונת פוגענית זו. בסכסוך צוין כי המשבר נעוץ בהתנהלות שאינה מקובלת ביחסי עבודה קיבוציים בכלל, וביחסי עבודה קיבוציים בשירות הציבורי בפרט.

 

נזכיר כי בהתאם להנחייתו של יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, ובתיאום עם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, בשבועיים האחרונים התקיימו עיצומים במסגרת צעדי הסולידריות שנוקטים עובדים בשירות המדינה עם עובדי רשות השידור. צעדי ההזדהות כללו עד כה שורה ארוכה של שיבושי עבודה במשרדי ממשלה שונים, ביניהם: משרד התחבורה, משרד הרווחה, משרד החינוך, משרד הבינוי והשיכון, משרד הכלכלה והתעשייה ומשרדים נוספים. צעדים נוספים התקיימו ברשות המיסים, רשות האכיפה, בתי הדין הרבניים ועוד.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גליון 912
פייסבוק

×