החוף המערבי בארה״ב: בקרוב יחודש המו״מ בין עובדי הנמלים למעסיקים

ארגון PMA המייצג 70 חברות ספנות ואת מסופי הנמל בחוף המערבי של ארה״ב ביקש להאריך את חוזה העבודה מול עובדי הנמלים והמסופים בשנה נוספת אולם נתקל בסירוב של נציגות העובדים


12:22 ,25.11.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

ארגון PMA (Pacific Maritime Association), אשר מייצגת 70 חברות ספנות ואת מסופי הנמל בחוף המערבי של ארה״ב, ביקשה במכתב שנשלח מוקדם יותר החודש כי איגוד עובדי הנמלים ILWU (International longshore and Warehouse Union) יאריך את חוזה העבודה הנוכחי שלו בשנה נוספת, עד 1 ביולי 2023. ארגון PMA ציין במכתבו כי הארכת החוזה בשנה הינה ״צעד הכרחי להגנה על המסחר והכלכלה שלנו במהלך תקופת התאוששות זו״.

 

נציין כי איגוד עובדי הנמלים ILWU דחה את ההצעה, ושני הצדדים צפויים להתחיל במשא ומתן על חוזה חדש בעונת האביב. הארגון מייצג למעלה מ-20 אלף עובדי נמלים ומסופים בחוף המערבי של ארה״ב.

 

בשנת 2019, ה-ILWU הסכים להארכה של שלוש שנים של החוזה הקיים, וחברי האיגוד קיבלו העלאת שכר בתמורה לכך.

 

נשיא ILWU, ווילי אדמס, הצהיר השבוע כי ״המעסיקים מבקשים כעת הארכה נוספת לאותה הארכה. אנחנו מחכים כבר שבע שנים לטפל בנושאים שחשובים לעובדי הרציפים״.

 

לדבריו, ״לארגון ILWU יש אחריות לנהל משא ומתן בנוגע לבטיחות העובדים ושאר נושאים הקשורים למקום העבודה. העובדים הצביעו בעבר לקבל הארכה אחת של החוזה הקודם, אבל כעת אנחנו ממתינים לשבת לשולחן המו״מ בשם העובדים והעובדות המסורים ברציפים״.

 

כאמור, שני הצדדים צפויים להתחיל במשא ומתן על חוזה באביב.