ועדי העובדים בנמלים מגייסים איש ספנות

ביום חמישי ישובו הוועדים והמדינה לבית הדין הארצי לעבודה בכדי לדווח על ההתקדמות שלא הושגה במגעים למניעת סכסוך העבודה


00:00 ,27.08.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

ביום חמישי אחר הצהרים ישובו ההסתדרות, ועדי העובדים של נמלי חיפה ואשדוד ונציגי המדינה לבית הדין הארצי לעבודה, על מנת להגיש לבית הדין דוח על חודש של משא ומתן, שלדברי הצדדים מסתכם עד כה בלי הישגים.

העתירה לבית הדין הוגשה על ידי המדינה, לאור ההכרזה של ההסתדרות על סכסוך עבודה בנמלים. זאת בעקבות הודעת המדינה על פרסום מכרזים להקמת רציפים חדשים בנמלי חיפה ואשדוד, מבלי שהעובדים היו חלק משרשרת קבלת ההחלטות.

לאחר הדיונים בבית הדין, נחשפה ב"PORT2PORT" כוונת העובדים לגייס לשורותיהם כלכלנים מהבכירים במשק, על מנת להסביר לציבור את חוסר נחיצותם של רציפים חדשים.

בין השאר, פורסם כי שני הכלכלנים הם הפרופ' לכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון אביה ספיבק, שכיהן בעבר כראש המחלקה לכלכלה ודיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה. בין השנים 2002-2006 כיהן ספיבק כמשנה לנגיד בנק ישראל.

הכלכלן השני אותו מתכוונים הוועדים לגייס הוא ד"ר מאיר אמיר, יועץ כלכלי בתחומי משק וכלכלה, הכותב חוות דעת מומחה לבתי משפט ולמוסדות בוררות.

עתה נודע שהוועדים מתכוונים לצרף לשורת המומחים שלצידם גם מומחה עולמי מעולם הספנות, אולם הם סירבו בינתיים לנקוט בשמו.

עתה נודע שהוועדים מתכוונים לצרף לשורת המומחים שלצידם גם מומחה מעולם הספנות, אולם הם סירבו בינתיים לנקוט בשמו. ל"PORT2PORT" נודע, כי נציגי הוועדים כבקר קיימו שיחות מקדימות עם יועץ הספנות ובכיר בצים לשעבר נחום גנצרסקי; עם מנהל נמל חיפה לשעבר ד"ר אריה סחיש, היום ראש תחום לוגיסטיקה במכללת רופין; ועם דוד רוזן, לשעבר בכיר בצים, שהיה ממקימי מארסק ליין בישראל.