נמלי החוף המזרחי: עלייה של 6.4% בנפחים לעומת הרבעון המקביל אשתקד

תנועת המכולות הגיעה ל-5.5 מיליון TEU ברבעון הראשון. נמל ניו יורק – ניו ג׳רזי טיפל ב-1.7 מיליון TEU במהלך הרבעון הראשון של השנה – עלייה של 9.65% לעומת התקופה המקבילה אשתקד


14:23 ,06.06.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

תנועת המכולות שטופלו בשמונת הנמלים הגדולים בחוף המזרחי של ארה״ב במהלך הרבעון הראשון צמחו ב-6.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והגיעו ל-5.5 מיליון TEU. על פי נתוני Seaintel יבוא מכולות מלאות צמח ב-9.4%, יצוא מכולות מלאות צמח ב-1.9% ותנועת המכולות הריקות צמחה ב-6.9%. 

 

נמל ניו יורק - ניו ג׳רזי, הפועל כיישות אחת, נמצא במקום הראשון והוא הנמל הפעיל ביותר בכל האזור. הנמל טיפל ב-1.7 מיליון TEU במהלך הרבעון הראשון של השנה – עלייה של 9.65% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 

 

נמל סוואנה הגדיל את נפח הפעילות שלו ב-6.3% והגיע ל-1 מיליון TEU. נמלי ג׳קסונוויל ובולטימור חוו צמיחה חדה בתנועת המכולות עם 23.1% ועם 16.2% בהתאמה, למרות שהם הנמלים עם נפח המכולות הנמוך ביותר עם 314,662 TEUועם 254 אלף TEU  בהתאמה. 

 

עם תנועה של 535,538 TEU רבעון הראשון נמל צ׳רלסטון הינו הנמל היחיד שרשם ירידה של 3.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 

 

מבחינת נתח השוק, לא חלו שינויים משמעותיים, כאשר נמל ניו יורק - ניו ג׳רזי מטפל בכמעט שליש מכמות המכולות שעוברות בחוף המזרחי של ארה״ב. השינוי הבולט היחיד היה עלייה של 1% בנתח השוק של נמל ג׳קסונוויל וירידה של 1% בנתח השוק של נמל צ׳רלסטון. 

 

אלן מרפי, מנכ״ל סי-אינטל, התייחס לנתונים ואמר כי ״למרות שהצמיחה הכוללת בשינוע הייתה בינונית הדבר נובע בעיקר מיצוא חלש כאשר יבוא המכולות המלאות גדל ב-9.7% בממוצע ברבעון הראשון״.

 

מרפי הוסיף כי ״אומדנים אחרונים של נפחים בסחר הטרנס-פסיפי מצביעים על כך שהיצוא החזק עד כה מאסיה לצפון אמריקה התמוטט בחודש מרץ, אך בשל מרחק ההפלגה לחוף המזרחי, נתונים אלו טרם באו לידי ביטוי במספרים של הרבעון הראשון״. 

 

לדבריו, ״יהיה מעניין לראות אם ההיחלשות הפתאומית במרץ תבוא לידי ביטוי בנפחים המשונעים לחוף המזרחי באפריל ומאי״.