גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 0
אירו 4.1057 +0.073
ליש"ט 4.7249 +0.204
100 יין 3.2675 +0.092
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

בלומנטל על ההחלטה להכניס שותף אסטרטגי: רעיון מצוין, אך זה עניין של המדינה

מנכ״ל חברת נמל אשדוד ציין כי חברת נמל אשדוד ״בהחלט יכולה לעורר עניין אצל גורמים בינלאומיים רציניים הפעילים בתחום נמלי הים והמטען הימי״. הוסיף: שותף אסטרטגי יכול להביא את נמל אשדוד להתמודדות טובה יותר וגם להפוך אותו לנמל אזורי-גלובלי
10.07.18 / 13:01
איציק בלומנטל ואשל ארמוני הבוקר בתל אביב
צילום: פבל טולצ'ינסקי
איציק בלומנטל ואשל ארמוני הבוקר בתל אביב

מנכ״ל נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, השתתף הבוקר בוועידה השנתית לתשתיות ישראל. בלומנטל סקר את היערכות הנמל לעידן התחרות. ״התחרות מאתגרת אותנו בתחום התעסוקה והטכנולוגיה. בהיבט הטכנולוגי, במהלך החודשים האחרונים הוכנסו בנמל אשדוד מערכות טכנולוגיות חדישות אשר הפכו את נמל אשדוד לנגיש בהרבה עבור היבואנים והיצואנים. כניסות המובילים לנמל והזמנת התורים התפעוליים לטעינה ופריקה תהיינה מתקדמות. טכנולוגיות נוספות שנכנסו לשימוש הן בתחום ניהול מלאי הרכבים עבור יבואני המכוניות ושיפור תפוקות המנופאים. בעולם ההון האנושי, אנו רותמים את העובדים שמבינים שהעולם ישן כבר אינו קיים יותר, ומי שלא ישתף פעולה עם הקידמה יקרוס״. 

 

עוד ציין בלומנטל: ״במהלך השנתיים האחרונות החברה מיישמת תכנית אסטרטגית בהשקעה של למעלה מ-2.4 מיליארד שקל, ובמסגרת זו אנו מצטיידים בתשתיות חדשות ומשדרגים את היכולות של הנמל לקלוט אניות מטען ענקיות של למעלה מ-14,000 TEU.

 

בלומנטל התייחס גם לסוגיית הכנסת משקיע אסטרטגי לנמל אשדוד: ״ההחלטה על הכנסת שותף אסטרטגי היא עניין של המדינה כבעלים של החברה. אני מניח שיש מספר כיוונים שניתן יהיה לפעול בהם וברור שהחברה בהחלט יכולה לעורר עניין אצל גורמים בינלאומיים רציניים הפעילים בתחום נמלי הים והמטען הימי. אם נדבר בכלליות על רעיון הכנסת שותף אסטרטגי, הרי שמדובר ברעיון מצוין שבהחלט יכול להביא את נמל אשדוד להתמודדות טובה יותר בעידן התחרות וגם להפוך אותו לנמל אזורי-גלובלי״.

 

בלומנטל ציין כי על מנת להגביר את התחרות ולשפר את השירות המדינה צריכה להשקיע בפיתוח מסילות לרכבות משא. ״קשה מאוד לשנע מטענים במהלך שעות היום כי המסילות מיועדות לנוסעים. כשהמדינה תטפל בזה ותשקיע משאבים למסילות משא השירות ישתפר ויוקר המחייה יירד״.

 

 





המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×