בעלי העסקים הקטנים מתחילים לעבוד עם נמל אשדוד

יצחק בלומנטל: אנו בנמל רוצים להרחיב את מערך הרכש שלנו מתוך רצון לשנות ולרענן את הספקים איתם אנו עובדים. כנס זה משמעותי עבורכם הספקים


13:06 ,09.11.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

מאות בעלי עסקים קטנים ובינוניים הגיעו אתמול לכנס ההזדמנויות העסקיות של נמל אשדוד. משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות מעוף, יזמו יחד עם האגף לפיתוח תעשייה בעיריית אשדוד וחברת נמל אשדוד את הכנס כחלק מתכנית לקידום העסקים בדרום וכדי לחשוף בעלי עסקים לאפשרויות הכלכליות-עסקיות כספקים של חברת הנמל.

 

בכנס שהתקיים במלון לאונרדו בעיר הציגו מנהלי תחום הרכש בחברת נמל אשדוד כיצד עסקים קטנים ובינוניים יכולים להתחיל לעבוד כספקים של החברה. את הכנס יזמו משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף, אגף פיתוח תעשייה בעיריית אשדוד, וחברת נמל אשדוד. מאות בעלי העסקים הקטנים והבינוניים שהגיעו למדו על מערך הרכש, כיצד יש לגשת למכרזים, ועל השירותים השונים אותם מחפשים בנמל כגון ניקיון, מחשוב, ליסינג, כלי משרד ועוד.

 

מנכ"ל נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, סיפר לבעלי העסקים שנכחו באירוע על הצורך של הנמל בספקים חדשים ועל חשיבות העסקים הקטנים: "אנו בנמל רוצים להרחיב את מערך הרכש שלנו מתוך רצון לשנות ולרענן את הספקים איתם אנו עובדים. כנס זה משמעותי עבורכם הספקים כי זו הזדמנות עבורכם ללמוד על הקריטריונים השונים שלנו של איכות ומחיר. הנמל היא חברה גדולה המעסיקה מעל 1,300 עובדים ומנהלת מערך רכש בעלות של 300 מיליון שקלים בשנה. יש לנו בין 85 למאה מכרזים בשנה עליהם מתמודדות 7,000 הצעות".

 

"תהליך ההעסקה הוא פשוט וקל", המשיך בלומנטל. "יש לנו בין כלל המכרזים הגדולים גם כאלה פשוטים בנושאים שונים כמו ימי חופשות, צמיגים, שירותי הדרכה ועוד. חשוב להבין שהנמל עובד כמו עיר עם צוות חירום, מערך חינוך והדרכה, מערכות ביוב ומים, חשמל וכדומה. מסיבה זו חשוב שתבינו את ההזדמנות שקיבלתם היום להכיר את הנמל, ללמוד על המכרזים שלנו ולקבל את כלי הסיוע של מעוף".

 

ישראל הרשקוביץ, מנהל מעוף אשדוד, סיפר לבאי הכנס על פעילות מעוף למען העסקים: "תמיד אנו מתלבטים כיצד להציג את מעוף ואת כלל הכלים והשיטות שאנו יכולים להציע לעסקים הקטנים והבינוניים. בפשטות אנו כאן להגשים חלומות ליזמים ובעלי העסקים ולעזור להם להגיע למקום אליו הם שואפים מבחינת העסק. באמצעות תקציב מהמדינה, אני יכולים לעזור לכל אחד ואחת מכם להתקדם קדימה, להתמודד על מכרזים, להגדיל סטנדרטים כדי לעמוד בדרישות של חברות גדולות כמו נמל אשדוד. התמיכה ממעוף באה לידי ביטוי עם כמה כלים כמו לדוגמה מערך היועצים שלנו, הדרכות וקורסים מסובסדים, ואפשרויות מימון. סניף אשדוד הוא סניף מקצועי המקבל עסקים מכל הארץ בזכות מערך היועצים הייחודי שלנו. הצוות שלנו לרשותכם בכל דבר".

 

ד"ר סמדר איצקוביץ, ראש אגף פיתוח תעשייה בעיריית אשדוד, הציגה את העשייה הנרחבת בתחום פיתוח כלכלי וחדשנות בעיר - החל מתשתיות ליזמים, הקמת סביבת עבודה אטרקטיבית לחברות הייטק , מעבדת חדשנות עירונית- Ashdod Smart Mobility Living Lab  ויוזמות שונות לקידום עסקים וחיזוק התעשייה הקיימת ביניהן הנגשת מערך הרכש של מוסדות העוגן בעיר.

 

איצקוביץ הודתה על שיתוף הפעולה הייחודי עם מעוף והחברות הגדולות, בראשן הנמל, שנרתמות כולן יחד לסייע לעסקים באשדוד, באמצעות מתן כלים ומידע נרחב לגבי המכרזים השונים וההזדמנויות הקיימות בפניהם.