בעקבות העיצומים באשדוד ההנהלה פונה לבית הדין

לדברי בכיר בוועד עובדי נמל אשדוד קיים תסכול בקרב העובדים על כך שהמו״מ על הרפורמה אינו מתקדם. אניית ״המבורג״ שפקדה את אשדוד נאלצה להשאיר על הרציף כ-700 מכולות. חברת נמל אשדוד: קיימת ירידה של כ-20% בהתייצבות עובדים לשעות נוספות במשמרות ב׳ ו-ג


12:43 ,05.03.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

עובדי חברת נמל אשדוד פתחו לאחרונה בעיצומים הננקטים לטענתם בשל סחבת במו״מ על הרפורמה, בשל בעיות בטיחות בעבודה ועקב העובדה שלא קיבלו בונוסים.

 

לטענת מקור בכיר בוועד עובדי נמל אשדוד, אתמול במשמרת ב׳ החלו עיצומים אשר גרמו לכך כי האנייה ״המבורג״ שפקדה את נמל אשדוד נאלצה להשאיר על הרציף כ-700 מכולות ולהשאיר אחריה שליש מהמכולות הריקות שתכננה לטעון על סיפונה. ״לעובדים נמאס והם לא מוכנים להיות יותר בהרגשה של חוסר אכפתיות שתמיד הם אחרונים להכל״, אמר בכיר בוועד עובדי הנמל. ״העובדים לא קיבלו בונוסים כבר שנתיים בעוד שההנהלה מקבלת.  הדירקטוריון גורר רגליים בכל מה שקשור לתנאים סוציאליים לעובדים. אבל מה שהכי מפריע זה בטיחות העובדים. אין ציוד ויש תקלות חוזרות ונשנות שמסכנות חיי העובדים״.

 

בנוסף, במסגרת העיצומים עובדי ועד מכני לא נרשמו לשעות נוספות וגם עובדי ועד מלאכה מתריעים כי הם אינם עומדים בעומס העבודה בשל התקלות הרבות והנשנות של ציוד.  

 

לדברי הבכיר בוועד, קיים תסכול בקרב העובדים על כך שהמו״מ על הרפורמה אינו מתקדם, וכלל הנראה אחד הגורמים המרכזיים שתוקעים את המו״מ הינה מערכת הבחירות הקרבה, וזהותם הטרם ידועה של הפוליטיקאים שיאיישו את תפקידי שר התחבורה ושר האוצר. ״אנחנו מבקשים ממאיר שמרה ומקרן טרנר שעדיין משמשים בתפקידם ושהיו בכל הדיונים שיעלו את כל ההסכמות על הכתב. אנחנו היינו רוצים לחתום עוד השנה על הסכם הרפורמה״.

 

יחד עם זאת, הזכיר הבכיר בוועד העובדים כי נושא רציפים 24 ו-25 בנמל הינם עדיין בגדר תנאי חיוני וציין כי אומנם נמשכים המגעים להבאת שותף אסטרטגי לחברת הנמל אולם משקיע שכזה לא יגיע אלמלא יהיה שקט בנמל. הבכיר הוסיף כי ״לא הכינו תשתיות, אין העמקות, כל הציוד לא מתוחזק ורציף 21 לא משודרג. למי מחכים?״.


 

חברת נמל אשדוד: קיימת ירידה של כ-20% בהתייצבות עובדים לשעות נוספות במשמרות ב׳ ו-ג

 

מחברת נמל אשדוד נמסר: ״מאז יום ראשון השבוע, בהנחיית ועדי העובדים בנמל, קיימת ירידה של כ-20% בהתייצבות עובדים לשעות נוספות במשמרות ב׳ ו-ג׳.

 

לאחר שנכשל הניסיון לקיום הידברות עם הוועדים, החליטה הנהלת החברה לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע על מנת להוציא צו מניעה ולפסוק סעדים זמניים שיבטיחו כי הנמל ימשיך לספק שירות מלא וזמין ללקוחותיו והעבודה תתקיים סדרה ובתפוקה מלאה.

 

הנהלת הנמל רואה בחומרה את הצעדים הארגוניים שבהם נוקטים ועדי העובדים וההסתדרות. החברה תפעל להחזרת העבודה לסדרה כדי למנוע המשך פגיעה בחברה בלקוחותיה״.