מועצת המובילים והמסיעים לחברות ההובלה: "פנו את שטח נמל אשדוד במיידי"

ההוראה מתייחסת אך ורק לעבודה השוטפת שעוסקת במטעני יצוא ויבוא, אך בכל הנוגע למערכת הביטחון העבודה ממשיכה להתנהל כסדרה. גבי בן הרוש: "אנחנו לא מוכנים שחברות ההובלה יהיו בני ערובה, החיים חשובים יותר מהפוליטיקה"


15:28 ,08.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

הנהלת מועצת המובילים יצאה היום בהנחיה גורפת לכל חברות ההובלה להפסיק כל פעילות בנמל אשדוד. על פי ההודעה שהוגדרה דחופה, נכתב כי אין להגיע לנמל וכי יש לפנות באופן מסודר ומידי את שטח הנמל מבלי להמתין למטען. וכמו כן, נכתב, אין להישאר בגזרת הנמל בכלל ויש לצאת לחלוטין מהאזור וזאת עד להודעה חדשה.

 

עם זאת, המועצה ציינה בהודעתה, שההוראה מתייחסת אך ורק לעבודה השוטפת שעוסקת במטעני יצוא ויבוא, אך בכל הנוגע למערכת הביטחון העבודה ממשיכה להתנהל כסדרה.

 

יש לציין כי ההודעה יצאה לחברות ההובלה לאחר שוועד עובדי הנמל הוציא הודעה לעובדי הנמל כי בעקבות מספר אזעקות חירום באשדוד ויירוטים של כיפת ברזל בשמי העיר שהתרחשו היום ובשל המצב הביטחוני המסוכן, הם מתבקשים לעזוב את מקומות העבודה ולשהות במרחבים מוגנים.

 

בהנהלת המועצה אומרים כי בכוונתם להוציא מכתב תלונה להנהלת הנמל על כך שעל פי סיכום מדיון שנערך לפני כחודשיים בין מועצת המובילים להנהלת הנמל, הוחלט כי הנהלת הנמל תיידע את המועצה על כל שינוי בהיקף הפעילות מכל סיבה כלשהי על מנת שחברות ההובלה יוכלו להתאים את היקף תנועת המשאיות, אך הדבר לא נעשה.

 

לדברי גבי בן הרוש, יו"ר מועצת המובילים והמסיעים: "אלפי הנהגים מתייצבים מידי יום בנמל, למרות זאת אף גורם לא מצא לנכון לעדכן אותם. נודע לנו כי הועד המנהל של עובדי הנמל וההסתדרות הודיע לעובדי הנמל שלא להגיע לאזור. ולכן מצאתי לנכון להודיע לחברות ההובלה שלא ישלחו את הנהגים לנמל. לעיתים, יש עיכוב של שעות, אבל מפחד שהלקוחות לא יתנפלו, הנהלת הנמל כנראה בחרה שלא להודיע על כך. אנחנו לא מוכנים שחברות ההובלה יהיו בני ערובה, החיים חשובים יותר מהפוליטיקה, ולכן – עד שהמצב הביטחוני לא יירגע לא חוזרים לעבודה"

 

נציין כי ביום שגרתי ישנן כ –5,000 כניסות של משאיות לנמל.