נמל אשדוד: ההסתדרות מבקשת להשבית את הנמל

ההסתדרות טענה בבית הדין הארצי לעבודה כי המבוי הסתום במו״מ נגרם בשל הנהלת הנמל וכי הדרך היחידה להגיע להסכמות היא להתיר נקיטת צעדים ארגוניים. בית הדין הארצי הורה לצדדים להיפגש לשלושה ימים נוספים של משא ומתן מרתוני


10:59 ,08.07.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות דיון שהתקיים בבית הדין הארצי לעבודה ביום חמישי האחרון ובמהלכו הוכרז כי הושגו הסכמות ארגוניות בנמל חיפה הודיע עו״ד שי תקן, בא כוחה של ההסתדרות הכללית, כי בעקבות ההסכמות שהושגו בחיפה ההסתדרות אינה מבקשת לאפשר שביתה בנמל חיפה, אך ציין כי בנמל אשדוד המצב הפוך, וכי ההסתדרות מבקשת את זכות השביתה. 

 

״הנסיבות מראות שהוכחנו שאנחנו יודעים להגיע להסכמות ושיש עם מי לדבר״, הוסיף תקן והדגיש כי המבוי הסתום במו״מ באשדוד מתמקד בהנהלת הנמל עצמה. ״אין עם מי לדבר. אנחנו במבוי סתום. הדרך היחידה להגיע להסכמות בנמל אשדוד היא להתיר נקיטת צעדים ארגוניים״. עו״ד תקן הוסיף כי טענות המדינה ואיגוד לשכות המסחר בנוגע לנזקים לכלל המשק אינן רלוונטיות משעה שהושגו הסכמות בנמל חיפה. 

 

לאחר שבשעות הלילה פעל סגן נשיאת בית הדין הארצי לעבודה השופט אילן איטח לגשר בין הצדדים הגיע בית הדין הארצי לעבודה להחלטה כי ההסתדרות, הנהלת נמל אשדוד, ועדי העובדים והמדינה ייפגשו לשלוש פגישות מו״מ נוספות במהלך השבוע הבא. נציין כי השופט אילן איטח ניסה לגשר בין הצדדים במהלך הלילה בין חמישי לשישי בין כאשר בין השעה 19:30 ל-2:30 בלילה נכנסו ויצאו הצדדים מלשכתו.

 

על פי החלטת בית הדין הארצי לעבודה, ביום ראשון (היום) ידונו הצדדים בסוגיית הפרישה ורשת הביטחון. ביום שני יידון נושא התשתיות, וביום שלישי ידונו הצדדים ביתר הסוגיות. 

 

הדיון הקבוע ליום 19 ביולי בשעה 16:00 יוקדש לבקשת ההסתדרות לביטול צו המניעה כנגד השביתה בנמל אשדוד. חברת נמל חיפה פטורה מהתייצבות לדיון. עוד הורה בית הדין הארצי לעבודה כי על הצדדים להגיש דיווח על המו״מ עד ה-19 ביולי בשעה 10 בבוקר. 

 

את הנהלת נמל אשדוד מייצגים עורכות הדין חיה ארמן, מיכל הברפלד ועירית בארגון ממשרד הרצוג פוקס נאמן.