נמל אשדוד: הופסקו העיצומים, אך בינתיים הוטלו היטלי צפיפות

בהמשך לדיון שהתקיים אמש בבית הדין האזורי לעבודה סוכם כי העיצומים ייפסקו והעובדים ישובו לעבודה סדירה מלאה. עד ל-19 במרץ יתקיים מו״מ בין ההנהלהף ההסתדרות וועד עובדי מינהל


10:56 ,08.03.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בתום דיון משפטי שהתקיים אתמול בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע סוכם כי ועד עובדי המינהל בנמל אשדוד יפסיק באופן מיידי את העיצומים בהם נקט ביומיים האחרונים ויורה לעובדים לשוב לעבודה סדירה ומלאה.

 

עוד סוכם כי החל מיום 7 במרץ (אתמול) ועד ל-19 במרץ יתקיים מו״מ בין הנהלת הנמל, ההסתדרות וועד עובדי המינהל. במהלך תקופה זו לא יינקטו צעדים ארגוניים מצעד ועד המינהל.

 

נזכיר כי אתמול בבוקר פנתה הנהלת נמל אשדוד לבית הדין לעבודה בבקשה לנקוט בסעדים משפטיים כדי להפסיק את העיצומים בהם נקטו החל מיום ג׳. עיצומים אלו גרמו לשיבושים קשים בעבודת הנמל ובשירות ללקוחות. השיבושים פגעו בעבודת המובילים ובקליטת אוניות ברציפים.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר: ״אנו מודעים לפגיעה בשירות ללקוחות ואנחנו ערוכים להגביר את התפוקה ולגשר על הפערים שנוצרו כבר במהלך הימים הקרובים. אנו קוראים לוועדי העובדים בנמל לגלות אחריות כלפי הלקוחות וכלפי מקום עבודתם״.

 

בגלל העיצומים - היטלי צפיפות באשדוד

 

חברת קוסקו הודיעה אמש ללקוחותיה כי היא מטילה היטל צפיפות בנמל אשדוד בגובה של 50 יורו ל-teu וזאת החל באופן מיידי. היטל הצפיפות יהיה בתוקף עד להודעה חדשה.

 

לאור העיצומים שהתרחשו שלשום ואתמול בנמל אשדוד חברות ספנות נוספות חידשו גם הן את היטלי הצפיפות שלהן, החל מה-15 במרץ ועד להודעה חדשה.