נמל אשדוד: הוקם צוות נאמני רווחת העובדים בשגרה ובחירום

הוקמה קבוצת מתנדבים שמורכבת מ-16 עובדים ועובדות מכלל הסקטורים בנמל אשר ישמשו כנאמני רווחה ויהיו ה"עיניים והאוזניים" שיזהו סימני מצוקה וחרדה בקרב עובדים בשטח בזמן חירום, כמו גם בשגרה


13:42 ,13.02.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

הנהלת חברת נמל אשדוד יזמה הקמתו של צוות נאמני רווחה אשר יעניק ליווי וטיפול לעובדיי הנמל בימי שגרה וחירום. הקמתו של הצוות היא פרי עבודתה של גב' מירי דרעי, המשמשת כעובדת הסוציאלית של הנמל, והוא על רקע העשייה של הנמל בתחומי הרווחה במהלך ימי מבצע "צוק איתן" ולאחריו.

 

דרעי הציגה בפני הנהלת הנמל כי קיים צורך להנחות את העובדים ואת ההנהלה בנושאים של  מיגון בסביבת העבודה וזיהוי סימני מצוקה וחרדה בקרב כלל עובדי החברה. הנהלת נמל אשדוד עובדת מזה מספר שנים בשיתוף עם ת.ל.מ, אשר מפעילה רשת בפריסה ארצית לטיפול פסיכולוגי, ייעוץ, אבחון והכשרה. בתיאום עם העובדת הסוציאלית ונציגי ת.ל.מ עוד בשנת 2014, הוצע להקים בנמל מערך רווחה שיסייע לעובדת הסוציאלית בעת מצב חירום.

 

מטרת ההקמה של מערך הרווחה הינה לאפשר לעובדים להתגבר על מצבי מצוקה וחרדה בידיעה שיש להם לאן לפנות בשטח, שיש מי שידע להפנות אותם לגורם המקצועי הרלוונטי בנמל. הסיסמה המנחה הינה 'מה שלא עובד טוב בשגרה לא יעבוד טוב בחירום'.

 

בעקבות כך, הוקמה קבוצת מתנדבים  שמורכבת מ-16 עובדים ועובדות מכלל הסקטורים בנמל אשר ישמשו כנאמני רווחה ויהיו ה"עיניים והאוזניים" שיזהו סימני מצוקה וחרדה בקרב עובדים בשטח בזמן חירום, כמו גם בשגרה.

 

במהלך החודשים דצמבר 2016 - ינואר 2017 עברה קבוצת הנאמנים סדנת הכשרה בת 4 מפגשים שנועדה להכשיר אותם לתפקיד. הסדנה הועברה ע"י אלכס לוינגטון ומיכל בר אוריאל, פסיכולוגים מטעם ת.ל.מ. במסגרת הסדנה התנסו המשתתפים בתיאוריות וטכניקות שונות, פרטניות וקבוצתיות וקיבלו כלים שיסייעו להם לזהות מגוון רחב של מצבים ורגשות ולמפותם, ובמידת הצורך להפנות את העובדים לגורמים המקצועיים הרלוונטיים בנמל או להביא את המידע לגורמים אלה.

 

שמות חברי קבוצת נאמני רווחה: אברהם משה, אורי שם-טוב, אורלי חנונה, אורנה ביטון, ארנון ינוביץ', גיא בן-גיגי, גלית נגר, הרצל חיון, טל אלגזי, יהודית דנינו, יוסי מרש, משה אברהם, פלורי פייגל, קובי ביטון, רועי מלול, רמי גבאי, תומר מוסקוביץ'.