נמל אשדוד: השביתה נסתיימה - חוזרים לעבוד

הסתיים המשבר בנמל אשדוד. העובדים חוזרים לעבודה מלאה במוצ"ש ובמקביל בוטלה השעיית שני חברי הועד. אבי ניסנקורן: "אני מברך את הצדדים על כך ששמו את טובת המשק לנגד עיניהם"


15:20 ,20.12.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

בשעות הצהריים (ו׳) הגיעו נציגי ההסתדרות והנהלת נמל אשדוד להבנה על סיום המשבר. עפ״י ההבנות, בוטלה השעיית חברי הוועד והעובדים יחזרו לעבודה מלאה במוצאי שבת.

עוד סוכם כי היום (יום א') תתכנס ועדת הבטיחות להסביר את הדברים.

נזכיר כי בשבוע שעבר (ה') בשעות הצהריים ובצעד תקדימי הורתה הנהלת חברת נמל אשדוד לעובדי הנמל ברציפי המכולות לעצור את העבודה לחלוטין. זאת לאחר שלטענת ההנהלה מתעלמים העובדים מהנחיות הבטיחות בנמל. הרקע למחלוקת: לבישת אפודים זוהרים. ובהמשך לארועי אמש הורה הבוקר (יום ו׳) ועד עובדי נמל אשדוד על השבתה כוללת של העבודה בנמל, בכל הרציפים, לרבות בטעינת ופריקת מטעני מכולות, גלנוע, תפזורת ומטען כללי. בוועד העובדים נימקו את ההחלטה עקב הודעתו של יו"ר הנמל, גדעון סיטרמן, אתמול בערב על הדחת שניים מחברי ועד ציוד מכאני בנמל.

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אמר בתגובה לסיום המשבר: "אני מברך את הצדדים על כך ששמו את טובת המשק לנגד עיניהם ואפשרו לנמל לחזור לעבודה סדירה. נושא הבטיחות עומד בראש סדר העדיפויות של העובדים וההסתדרות".

בשעה האחרונה (א' צהריים) נמסר מנמל אשדוד: "וועדת הבטיחות הנמלית, הפריטטית, שהתכנסה היום לא הגיעה להבנות. בסיום הדיון הוחלט לפנות למפקחת על העבודה האזורית, הבכירה, במשרד הכלכלה. עד קבלת חוות הדעת העבודה תמשיך כסדרה."

כאמור, בשורה התחתונה ועפ"י הודעת חברת נמל אשדוד, העבודה תימשך כסדרה.