נמל אשדוד: פיילוט לאחסנת ברזל ומתכות לגובה

במסגרת הפיילוט החל הנמל לאחסן ברזל ומתכות אחרות הנפרקים מאניות לגובה של חמש חבילות. בחברת הנמל צופים כי בזכות המהלך צפויים לגדול שטחי האחסנה לברזל בנמל בכ-60%


10:43 ,06.08.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד פתחה השבוע בפיילוט תפעולי לאחסנה של ברזל ומתכות נוספות לגובה של חמש חבילות. בזכות המהלך צפויים לגדול שטחי האחסנה המוקצים בנמל לברזל ומתכות נוספות בהיקף של למעלה מ-60% מהשטח הנוכחי. שיפור זה יאפשר לחברה לשדרג את השירות ללקוחותיה ולהגדיל באופן ניכר את היקפי מטען הברזל והמתכות שנפרק ברציפי נמל אשדוד. 

 

במסגרת הפיילוט הגיעה השבוע אניית המטען הכללי Karakartal ממנה נפרקו 558 חבילות ברזל במשקל של 1,190 טון. בזכות המעבר לאחסנה בגובה השטח המוקצה לפריקה באוניה זו קטן ב-66% מהשטח שהוקצה על ידי הנמל להיקפי מטען דומים. 

 

נציין כי במהלך שנת 2017 נפרקו בנמל אשדוד למעלה מ-800 אלף טון ברזל, ובשנת 2018 צפוי הנמל לשמור על היקפים דומים של פריקת ברזל.

 

מנכ״ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, התייחס לפיילוט ואמר ״אחת הבעיות הגדולות שאנו מתמודדים עמן זו המצוקה בשטחי אחסנה בתוך הנמל. האחסנה לגובה של ברזל ומתכות תאפשר לנו לשפר את השירות ללקוחות שלנו מתחום זה ויהפוך אותנו לנמל האטרקטיבי בישראל לפריקת מתכות״.