נמל אשדוד: פקידה ראשונה לאניית גרימלדי Grande Florida

אניית הגלנוע הענקית פקדה את נמל אשדוד לראשונה במסעה מאירופה כשעליה כ-900 כלי רכב קלים וכבדים. האנייה מסוגלת להכיל כ-7,600 מכוניות ולהטעין באמצעות רמפה מטען במשקל 150 טון. שיקו ז׳אנה, מנכ״ל חברת נמל אשדוד: פרקנו את האנייה בזמן שיא


08:39 ,10.01.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

האנייה, הנקראת Grande Florida של חברת גרימלדי, חדשה ונמצאת בשימוש כשנה בלבד, נושאת על סיפונה דגל איטליה. לראשונה במסעה מאירופה, פקדה אניית הגלנוע העצומה את נמל אשדוד כשעליה כ-900 כלי רכב קלים וכבדים.

 

אורכה של האנייה המכונה כ-Pure Car&Truck Carrier (PCTC), הינו כ-200 מטר, ורוחבה 35 מטר, שטח השווה לשני מגרשי כדורגל. היא מתנשאת לגובה של 54 מטר ומשקלה כ-65,000 טון. האנייה מסוגלת להכיל כ-7,600 מכוניות המתפרשות על פני 12 קומות. אניית הגלנוע הענקית מצוידת בשתי רמפות כאשר האחורית יכולה לשאת 150 טון מטען והצידית כ-20 טון. גובה המטען המתגלגל לאנייה יכול להגיע עד ל-5.3 מטרים כגון משאיות, אוטובוסים, טרקטורים ועוד. על סיפונה של האנייה 25 אנשי צוות.

 

שיקו ז׳אנה, מנכ״ל נמל אשדוד, ציין: ״נמל אשדוד מברך על כניסתה של אניית הענק הייחודית והעמיד לרשותה את כלל האמצעים בכדי שתוכל לפרוק ולהמשיך במסעה במהירות האפשרית. אני גאה לומר כי צוות הנמל המקצועי והמסור פרק את האנייה בזמן שיא, אשר המשיכה במסלולה. נמל אשדוד משקיע בשנים האחרונות בפיתוח התשתיות על מנת שנוכל להעניק שירות מקצועי, יעיל ומהיר לכלל לקוחותינו״.

 

נזכיר כי חברת אלאלוף ושות׳ ספנות בע״מ משמשת סוכנת של גרימלדי בישראל ומתמחה בפריקה וטעינה של סחורות על גלגלים, לרבות רכבים וכלים כבדים.