נמל אשדוד: שדרוג הציוד הימי עם גוררת וסירת נתב חדשות

חברת נמל אשדוד חתמה על הסכם לחכירת גוררת חדשה לתפעול אניות ענק אשר תסופק לנמל לקראת אמצע 2021, וקלטה לשורותיה לאחרונה סירת נתב חדשה בשווי של 1.6 מיליון יורו. איציק כהן: פעולות נוספות בהיערכות לתחרות


12:45 ,24.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל אשדוד חתם על הסכם לקליטת גוררת חדשה המיועדת להכנסת ולהוצאת אוניות ענק באורך של כ-400 מטר, בעלות קיבולת של כ-18,000 TEU ושוקע של כ-16 מטר. הגוררת החדשה, שהינה בעלת 73 טון כוח משיכה ודחיפה, מצטרפת לשתי גוררות קודמות זהות שנחכרו לאחרונה עם מיטב הטכנולוגיות החדשות, כחלק ממהלך שמטרתו היה להגיע לצי של שלוש גוררות עוצמתיות שיאפשרו תמרוני אוניות ענק. הגוררת נבנית במספנה טורקית ותסופק לקראת אמצע שנת 2021.

 

איציק כהן, מנכ״ל בפועל של נמל אשדוד: ״ההשקעה בחכירת הגוררת השלישית מצטרפת להשקעות נוספות שביצענו בנמל, במטרה להביא לקידום המערך התפעולי, כמו גם מתן מענה מתקדם לתמרון אניות ענק. נמל אשדוד רואה בפעולות אלה אמצעי נוסף בהיערכות לתחרות אשר יאפשרו לנמל לעמוד בסטנדרטים מקצועיים בינלאומיים״.

 

בנוסף לכך, לפני כשבוע קיבלה מחלקת הים בנמל אשדוד את סירת הנתב החדשה שנבנתה במספנת אלוטק בפינלנד. סירת הנתב עשויה אלומיניום, היא מצוידת במיטב המכשור האלקטרוני כולל ECDIS, ושוויה עומד על כ-1.6 מיליון יורו. בסירה הותקנו שני סנפירים לייצוב טלטולים ומכלי מים למילויים בחורף, ומהירותה מגיעה ל-25 קשר. מדובר בסירה הזהה לסירת נתב המשמשת כיום בנמל אשדוד.