החל מראשון: הפסקת פעילות המטענים בין חיפה ות״א למשך שלושה שבועות

בעקבות האצת עבודות תשתית של רכבת ישראל בקו החוף תושבת פעילות המטענים מ/אל נמל חיפה החל מה-5 באפריל ועד ה-26 באפריל. תחילת העבודות נדחו ליום ראשון הקרוב לאחר התערבותו של נשיא לשכת הספנות הישראלית וזאת לאור חשיבות פעילות קו המטענים בין חיפה ואשדוד


11:16 ,31.03.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות החלטת רכבת ישראל לתעדף את קידום פעילות עבודות התשתית באזור תחנת חיפה, לא תהיה כל פעילות מטענים מתחנת חיפה בין ה-5 באפריל ועד ה-26 באפריל. נציין כי העבודות היו אמורות להתחיל ביום חמישי הקרוב, 2 באפריל, אולם הושגה דחייה בעבודות לאחר התערבות של לשכת הספנות הישראלית וזאת לאור חשיבות פעילות קו המטענים בין נמלי חיפה ואשדוד. נציין כי הדחייה הושגה בעקבות סיכום של נשיא לשכת הספנות הישראלית, ד״ר יורם זבה, עם מנכ״ל רכבת ישראל, מיכה מייקסנר. 

 

ד״ר יורם זבה, נשיא לשכת הספנות הישראלית, ביקש להודות למנכ״ל הרכבת על התערבותו בדחיית העבודות ליום ראשון בצהריים, וזאת לאחר שנקבע לוח זמנים מול קבלנים חיצוניים שונים.

 

רכבת ישראל מאיצה את עבודות התשתית הנדרשות ומבצעת הפרדות מפלסיות וחשמול קווי הרכבת, וזאת הודות להפסקת תנועת רכבות הנוסעים עליה הוחלט על ידי משרד הבריאות בשבוע שעבר. בימים הקרובים יתבצעו עבודות משמעותיות בקו החוף - כגון הפרדה מפלסית ליד קיבוץ נחשולים וכן חישמול הקווים באזור שפיים ותל ברוך, עבודות שמשמעותן הפסקת פעילות רכבות המטען בין חיפה ותל אביב. 

 

המשמעות היא כי פעילות המטענים מ/אל נמל חיפה תושבת למשך כל תקופה זו ותשפיע על לקוחות הנמל שמשתמשים במסילת הרכבת לטובת שינוע מטענים אל ומהנמל. 

 

רכבת ישראל: נעתרנו לבקשה, מתחשבים בשלל גורמי המשק

 

מרכבת ישראל נמסר: ״מדובר בפעילות תשתית מורכבת של הקמת גשר הפרדה מפלסית בין תנועת רכבת לכביש חוצה. עבודה זו אמורה להתבצע בכל מקרה ולהפסיק את תנועת רכבות הנוסעים והמטענים בימים כתיקונם. בימים אלו, בהם הופסקה תנועת רכבות הנוסעים מכורח בגלל מגפת הקורונה, נוצרה הזדמנות לקדם את בניית התשתית הקריטית של ההפרדה, אשר תתרום מעתה ואילך, לבטיחות הנוסעים בכביש וברכבת בחציית מפגש דור המסוכן. 

 

״בהזדמנות זו אנו גם מקדמים ומאפשרים הנפת גשר שמחבר בין שני צידי כביש 20 באיילון ומעל מסילות הרכבת דבר שיאפשר לתושבי הרצליה לחצות בבטחה באיזור זה. 

״למרות שאורגן מערך אדיר של אמצעי ביצוע בשני האתרים ובוצעה הערכות משמעותית, נעתרנו לבקשת נשיא לשכת הספנות בישראל מר יורם זבה ועיכבנו את תחילת ביצוע העבודה ליום א הקרוב בצהרים- להבנתנו, לשביעות רצונו המלאה. אנו נמשיך ונקדם את פעילות התשתיות תוך התחשבות מירבית בשלל גורמי המשק״.