היסטוריה בנמלי ישראל: מחר תפקוד את נמל חיפה אנייה בנפח 13,259 TEU

האנייה MSC CRISTINA תפקוד את נמל חיפה מחר במסגרת שירות 2M. זוהי האנייה הגדולה ביותר של חברת MSC שפקדה עד כה את ישראל. מנדי זלצמן: אתגר מסדר גודל שלא היה כמוהו בישראל ובשורה גדולה למשק הישראלי


15:42 ,11.05.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

מחר (שישי) לפנות בוקר תירשם היסטוריה בחיפה, ואפילו תירשם פעמיים: פעם ראשונה שכן מדובר באנייה הגדולה ביותר של חברת MSC שפקדה אי פעם את נמל חיפה, ופעם שנייה: מדובר באניית המכולה הגדולה ביותר שפקדה נמל ישראלי כלשהו – אף נמל בישראל טרם טיפל באנייה בנפח של 13,259 TEU כמו גודל הקיבולת של האנייה MSC CRISTINA.

 

מי שיקלוט את אניית הענק הוא מסוף הכרמל בנמל חיפה שאירח עד היום אניות של חברת הספנות הדנית Maersk בסדר גודל דומה. כעת, במסגרת קו של ברית 2M המשותף לשתי חברות הספנות הגדולות בעולם, ואשר משרת את הסחר בין ישראל והמזרח בקו ישיר לנמל חיפה בלבד, נוספו גם אניות הענק של MSC, ומי שפותחת את סדרת הפקידות היא כאמור אניית MSC CRISTINA שסיימה אתמול את המעבר בתעלת סואץ בדרך לחיפה.

 

הפרטים הטכניים שלא ישאירו אתכם אדישים הם כדלקמן: אורך האנייה הוא 366.5 מטרים, רוחבה 48.2 מטרים והקיבולת המקסימלית שלה היא 13,259 מכולות (TEU). היא צפויה לפרוק ולטעון סחורה בנמל חיפה במהלך יום שישי ולעזוב לפני כניסת השבת.

 

נציין כי תהיה זו פקידה ראשונה של אניית MSC במסגרת שירות 2M מתוך שורת פקידות של שמונה אניות של החברה, כאשר על פי התכנון נפח האניות יילך ויגדל כך שעד לסוף 2017 ייתכן מאד ונראה בנמל חיפה פקידה של אנייה בנפח של 14,000 TEU.

 

מנדי זלצמן מנכ״ל חברת נמל חיפה: ״אנחנו ערוכים ומוכנים לתת שירות מעולה לאניות האלה. זה אתגר מסדר גודל שלא היה כמוהו בישראל ובשורה גדולה למשק הישראלי״.