העיתונות העולמית מגלה ענין בנמל חיפה

ביוזמה משותפת של מנכ"ל הנמל מנדי זלצמן, ומנכ"ל לשכת העיתונות הממשלתית, אורן הלמן, ביקרו בנמל 25 כתבים זרים. מטרת הסיור הייתה לחשוף את תשתיות נמל חיפה לסחר העתידי בפני מדינות העולם, לקראת הרחבת היכולות של מסוף הכרמל שיאפשרו קליטת אוניות ענק של 8000 ו-9000


00:00 ,14.11.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) קיימה אמש סיור ל- 25 כתבים זרים, ממדינות רבות כולל: סין, פולין, בריטניה, קוריאה, רומניה, ספרד, הולנד ומרשת בלומברג. הביקור נערך ביוזמה משותפת של מנהל חברת הנמל, מנדי זלצמן, ביחד עם מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, אורן הלמן וזו היתה למעשה הפעם הראשונה שבנמל חיפה מתקיים סיור לעיתונאים הזרים.


מטרת הסיור הייתה לחשוף את תשתיות נמל חיפה לסחר העתידי בפני מדינות העולם, ולעורר עניין ברחבי העולם, לפקוד את נמל חיפה. זאת, ציינו בחיפה, לאור העובדה שהנמל הכפיל את יכולותיו השנה עם פתיחתו של מסוף הכרמל, כמו גם לקראת השלמת המהלך להעמקת תעלת הכניסה לנמל כך שניתן יהיה, כבר בראשית 2012, לקלוט אוניות בנות 8000 TEU ויותר - אניות בסדר גודל שטרם נראה כמותו בישראל.


הסיור נפתח בהרצאה של מנכ"ל הנמל מנדי זלצמן, שזכה לשאלות רבות בנושא מסוף הכרמל וכן ההפרטה הצפויה של הנמל. מנכ"ל הנמל אמר לעיתונאים: "נמל חיפה יהיה ערוך ומוכן, עם העמקת תעלת הכניסה, לקלוט במסוף הכרמל החדיש אוניות ענק של 8000 ו-9000 TEU. אנו מכוונים להגעת אוניות אלו בהקדם, אוניות המהוות את שדרת הסחר הימי. אנו מעוניינים שאוניות הקו המגיעות מהמזרח הרחוק יפקדו אותנו, ואף יקיימו בחיפה פעולות שיטעון, בדומה לנמלים הגדולים בעולם".

לאחר ההרצאה לעיתונאים ערך דובר הנמל, זוהר רום סיור מקיף וארוך במתקני הנמל, עם דגש מיוחד על מסוף הכרמל. 

נציין כי בעת הביקור, כמו גם בתקופה האחרונה, היה נמל חיפה עמוס פרט לאוניות מכולה, גם באוניות נוסעים מכל העולם, כולל האוניה, The World יוצאת הדופן שעוררה עניין רב בקרב העיתונאים בשל העובדה שמדובר למעשה בבניין צף - מעין "אוניית דירות" בבעלות 200 המאושרים שקנו ומתחזקים אותה, ורשאים לעלות ולרדת עליה בכל נמל בעולם. האוניה הגיעה אתמול לנמל ותישאר בחיפה חמישה ימים נוספים.


אורן הלמן, מנכ"ל לע"מ סיכם: "הסיור הוא חלק מהמדיניות שלנו לחשוף פעילויות כלכליות בישראל בפני התקשורת הזרה. לשם כך גם הוקמה בלע"מ מחלקה כלכלית-אזרחית ומתקיימים סיורים רבים ליעדים כלכליים ותעשייתיים בישראל".