נמל חיפה הצטייד בארבעה משנעי מכולות ריקות

משנעי המכולות הריקות החדשים סופקו לנמל על ידי חברת דוד צ׳פניק ובניו והם מסוגלים להרים את המכולות לגובה של עד 6 מכולות רגילות או עד לגובה של 5 מכולות מסוג ״היי-קיוב״. ייכנסו לפעילות מלאה לאחר שישלימו היום מבחנים בנמל


09:43 ,30.04.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת דוד צ׳פניק ובניו סיפקה השבוע לנמל חיפה ארבעה משנעי מכולות ריקות של חברת Hyster. המשנעים החדשים, שמסוגלים לשאת מכולות של 20 ו-40 רגל, יוצרו במפעל החברה בהולנד והגיעו לנמל חיפה מנמל אנטוורפן על גבי אניית גלנוע כשהם מפורקים. צוות של חברת צ׳פניק הרכיב את משנעי המכולות הריקות בנמל חיפה, והיום הם אמורים לעבור מבחנים אחרונים בחברת הנמל לפני שיוכנסו לפעילות מבצעית מלאה.

 

מחברת דוד צ׳פניק ובניו נמסר כי משנעי המכולות הריקות החדשים (ובאנגלית Empty Container handler) מסוגלים להרים את המכולות לגובה של עד 6 מכולות רגילות או עד לגובה של 5 מכולות מסוג ״היי-קיוב״. המשנעים מסוגלים גם לשנע מכולות קירור. 

 

מהחברה נמסר עוד כי מדובר במשנע מכולות ריקות מתקדמים בעלי תא מפעיל עם טכנולוגיה מתקדמת, הנדסת אנוש פנימית ברמה גבוהה ושדה ראייה רחב במיוחד שמאפשר למפעילים להתרכז בעבודה ללא הפרעות. תא המפעיל נמצא בחלק האחורי של המלגזה הייחודית. עוד נמסר כי המנוע והתמסורת של הכלי מפוקחים על ידי מחשב על מנת לעמוד בתקני זיהום, וזאת בנוסף למערכות שמקטינות את פליטת חלקיקי הפיח בצורה דרסטית כך שהכלי עומד בתקנים לזיהום ברמה של Stage 4.