נמל חיפה זכה באות הצטיינות על תרומה לקהילה

זאת במסגרת תחרות "תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה 2016". חברת הנמל זכתה בשני הפרסים היוקרתיים ביותר 5 כוכבי יופי ואות הצטיינות בשל תרומת נמל חיפה לקהילה


11:37 ,12.01.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

מי שזוכה להכיר מקרוב את שטחי חברת נמל חיפה ואת רציפי האניות בנמל לא יכול שלא להבחין בסדר, בניקיון, בהקפדה על האסתטיקה, בצמחייה ובגינון המטופחים הנשמרים נעימים לעין במשך כל ימות השנה. מדובר באחד מסמליו של נמל חיפה, שלמרות היותו מקום תעשייתי ראשון במעלה ועמוס בפעילות דואג להיות נקי ויפה לעין בכל עת, כחלק ממדיניות ברורה של מנכ"ל החברה מנדי זלצמן.

 

את המראה הזה של הנמל רואים זו השנה השמינית ברציפות גם שופטי תחרות "תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה 2016" . בנוסף לרושם הכללי ולאסתטיקה, במסגרת התחרות, הציגה חברת נמל חיפה לשופטים את ההשקעה הנרחבת בנושאי שמירה על הסביבה, בכלל זה, מתקן האקו הופר החדש שהגיע לנמל השנה, הקפדה על סביבת עבודה נקייה, הקפדה על עבודה שקטה - נושא לא פשוט בפני עצמו בנמל ימי, תכנית דיגומים קפדנית ותכנית אכיפה מסודרת הכוללת פקחי איכות סביבה מטעם הנמל. ועדת השופטים קיבלה סקירה גם על היבטי הבטיחות בנמל, נושאי הדרכה והקפדה על נוהלי העבודה.

 

על כך זכתה חברת נמל חיפה זו השנה השמינית ברציפות בחמישה כוכבי יופי - הציון המירבי במסגרת התחרות.

 

אלא שהשנה, מצאו שופטי התחרות לנכון להעניק לחברת נמל חיפה ולעובדיה אות הצטיינות גם בנושא התרומה לקהילה, זאת לאחר שהוועדה נחשפה לפעילות המתבצעת לאורך כל השנה על ידי עובדי נמל חיפה בכלל ועובדי סקטור סוור בפרט. העובדים נרתמים לסיוע לאוכלוסיות נזקקות, סיוע במשלוחי מזון בחגים, סיוע פרטני במקרים קשים תוך הירתמות של העובדים מכל הסקטורים בנמל בסיוע כספי אך בעיקר בזמן ובעבודה מאומצת. השופטים גילו כי עובדי הנמל מגיעים למקומות בהם נדרש סיוע ועושים כל הדרוש, החל מתיקונים ושיפוצים של בתי קשישים ומשפחות במצוקה, ועד עריכת קניות וכל סיוע אחר. גם הנהלת נמל חיפה מסייעת לגופים שונים במהלך השנה, בכלל זה, תרומת ילקוטים וציוד בית ספר לתלמידים העולים לכיתה א' שידם אינה משגת, הקמת מתקני משחקים בבית ספר שלא היו בו מתקנים כלל, אירועים חברתיים לילדים ונוער בשכונת שער עלייה בחיפה ועוד.

 

תחרות תעשייה יפה וקיימת בישראל יפה מתקיימת מזה כ-35 שנים ומשתתפים בה 350 מפעלי תעשיה בארץ, מהארגונים הגדולים במשק. התחרות מתקיימת בחסות משרד הכלכלה ובשיתוף התאחדות התעשיינים בישראל ואיגוד התעשייה הקיבוצית. מטרת התחרות לעודד טיפוח סביבתי ושיפור חזות הסביבה במגזר התעשייתי, לרווחת העובד והקהילה. 

 

בשיקוליה ציינה וועדת השיפוט כי הפרס ניתן הודות להיות הנמל מטופח ומתוחזק לעילא ולעילא, וכן הודות לתשומת הלב הרבה שניתנת לנושאים כגון רווחת העובדים, בטיחות, הגנת הסביבה ותרומה למען הקהילה, וסיכמה בפנייה למנכ"ל החברה מנדי זלצמן במילים: "קבלו את ברכותינו על התמדתכם והמשיכו לשמש אות ומופת לתעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה".

 

מובילת פרויקט ההשתתפות בתחרות מטעם הנמל הינה רויטל ניסימוב - ראש יחידת מנהל וארגון בחברת נמל חיפה.