נמל חיפה ישתתף בתרגיל העורף "נקודת מפנה 5"

במהלך תרגיל העורף שיתקיים ב-22 ליוני, יופעל בנמל חיפה חמ"ל פיקוד ושליטה ויתורגלו אירועי חירום שונים על מנת לבחון את היערכות ותפקוד הנמל תחת איומים אפשריים. פעילות הנמל תתקיים כרגיל בעת התרגיל


00:00 ,16.06.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת תרגיל העורף "נקודת מפנה 5" יופעל ביום רביעי בנמל חיפה חמ"ל פיקוד ושליטה גדול בו ירוכזו כלל גורמי השליטה והחירום שיתרגלו מספר רב של תרחישים

מנמל חיפה נמסר כי, במהלך מלחמת לבנון השניה בקיץ 2006 התמודד נמל חיפה עם המשך פעילות תחת מטחי טילים רבים שאף גבו את חייו של עובד חברת נמל חיפה, רוני רובינסקי ז"ל מקרית מוצקין.

עוד נמסר כי, על רקע לקחי מלחמת לבנון השניה, מבצע "עופרת יצוקה" ותרגילי העורף הקודמים ישתתף נמל חיפה בתרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה 5". בתרגיל ישתתפו כלל הגופים והגורמים השותפים לתפעול הנמל וניהולו, גופי שליטה ופיקוח וגופי הצלה.

במסגרת התרגיל יתורגל הנמל במתארי חירום שונים על מנת לבחון את היערכות ותפקוד חברת הנמל לחלק ממכלול איומי הייחוס והתרחישים האפשריים. מטבע הדברים פעילותו של נמל חיפה חיונית למשק הישראלי, והעבודה בו חייבת להימשך בכל עת, גם אם תתקיים בעת חירום במתכונת מצומצמת. 

 

עוד נמסר כי, מטה חירום החברה יתורגל ביום מרוכז ב-22 ליוני בחמ"ל המוגן של נמל חיפה. במסגרת התרגול מתוכנן להתבצע תרגול חבירה ושת"פ עם פקוד העורף. במהלך התרגיל בשעה 11:00 תושמע אזעקה ויתורגלו כלל עובדי הנמל בכניסה למרחבים מוגנים.