נמל חיפה: מבדוק צף הוטען לאנייה ייחודית

המבדוק, באורך 100 מטר וברוחב של 30 מטר, הועבר ממספנות ישראל לנמל חיפה במבצע מורכב שכלל שלוש גוררות ושתי סירות שירות, והוטען על גבי האנייה הייחודית באמצעות השקעת הסיפון אל מתחת לפני המים


13:09 ,03.12.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

מחברת נמל חיפה נמסר כי במהלך הסופ״ש התבצע מבצע מורכב של העברת והטענת מבדוק צף ממספנות ישראל לנמל חיפה, וזאת לטובת שינוע המבדוק הצף ללקוח שרכש אותה - חברת Hendry Marine industries האמריקאית.

 

המבדוק, באורך 100 מטר וברוחב של 30 מטר, הועבר ממספנות ישראל לנמל חיפה במבצע מורכב שכלל שלוש גוררות ושתי סירות שירות. לאחר מכן, הוטען המבדוק לאנייה ייחודית של החברה הנורבגית OHT המפעילה צי של חמש אניות ייעודיות להובלת מטען חריג בשיטת float on float off, כלומר, יכולת להשקיע את הסיפון מתחת לפני המים על ידי שאיבה של עשרות אלפי ליטר מים ממיכלים בבטן האנייה ולטען מטען חריג בגודלו בציפה.

 

חברת א.מ.א. ספנות מונתה כסוכן בארץ של רוכשי המבדוק ושל חברת האניות, ונמרוד הופמן, מנהל הפרויקט מטעם החברה, היה זה שערך את כל התיאומים בין כל הגורמים והשתמש בצוותים מקצועיים ומנוסים אשר ליוו את כל שלב ההכנה, התכנון והביצוע בארץ. נמרוד הופמן: ״מדובר בפרויקט מיוחד ובמטען מיוחד והצוותים שעבדו ביחד תקשרו במקצועיות ובבטיחות. בדרך כלל טוענים אניות כאלה במים פתוחים כך שהעבודה בתוך הנמל וליד הרציף הכרמל היתה מאתגרת. מגיעות לארץ אניות כאלה אבל לא רואים אנייה כזאת כל יום - מכלית בת 26 שנה שעברה הסבה ומשמשת כיום לטובת הובלה בשקיעה וציפה״.

 

צפו בסרטון שהועבר לנו באדיבות סוכנות א.מ.א:

 

 

 

מחברת נמל חיפה נמסר כי לצוותים של אגף הים של נמל חיפה בראשות רב חובל הנמל נפתלי וייס והנתב תמיר מיכאלי היה משקל קריטי בתכנון המבצע מבחינה מקצועית ובטיחותית והוצאתו לפועל בצורה מוצלחת.