נרשמה היסטוריה בנמל חיפה

האנייה MSC CRISTINA בנפח קיבולת של 13,259 TEU פקדה את הנמל ביום שישי האחרון במסגרת שירות 2M. מדובר באנייה באורך 366.5 מטרים, רוחב 48.2 מטרים ושוקע של 15.5 מטר


07:18 ,14.05.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

ביום שישי האחרון פקדה את נמל חיפה האנייה MSC CRISTINA, אניית המכולות הגדולה ביותר שפקדה אי פעם נמל ישראלי. מדובר באנייה שהגיעה לנמל הצפוני במסגרת שירות 2M המופעל במשותף על ידי חברות MSC ומארסק ליין. 

 

אורך האנייה MSC CRISTINA מגיע ל-366.5 מטרים, רוחבה המקסימלי (Beam) הוא 48.2 מטרים והשוקע שלה מגיע ל-15.5 מטרים. לאנייה זו כאמור קיבולת שיא שטרם נראתה בישראל - 13,259 מכולות (TEU). 

 

אניית MSC CRISTINA נכנסת לנמל חיפה (באדיבות דוברות חברת נמל חיפה, צילום GeoDrones)

 

נציין כי היתה זו פקידה ראשונה של אניית MSC במסגרת שירות 2M שעד כה אירח בנמל חיפה אניות של חברת מארסק ליין. פקידה ראשונה זו של אניית חברת MSC  הינה פקידה ראשונה מתוך סדרה של שמונה פקידות של אניות החברה, כאשר על פי התכנון נפח האניות יילך ויגדל כך שעד לסוף השנה הנוכחית ייתכם מאד ונראה בנמל חיפה פקידה של אנייה בנפח של כ-14,000 TEU.

 

מנדי זלצמן, מנכ"ל חברת נמל חיפה, ציין לרגל הגעת האנייה כי: "אנחנו ערוכים ומוכנים לתת שירות מעולה לאניות הללו. זהו אתגר מסדר גודל שלא היה כמוהו בישראל ובשורה גדולה למשק הישראלי". 

 

ואחרי שגילינו כי ביום חמישי שעבר פקדה את נמל סוואנה שבחוף המזרחי של ארה"ב אנייה בנפח גודל של 13,092 TEU, וכי זוהי האנייה הגדולה ביותר שפקדה עד כה את נמלי החוף המזרחי (ראו ידיעה), מתגלה ההישג של נמל חיפה במלוא הדרו ובהחלט ניכר כי למדינת ישראל הקטנה יש על מה להתגאות שכן אניות בנפח 13,000 TEU כבר פוקדות את נמל חיפה החל מחודש מרץ (?), ואילו את החוף המזרחי של ארה"ב הן התחילו רק עכשיו.