סגן שר הבריאות ביקר בנמל חיפה; התחייב לשפר השירות בתחנת ההסגר

סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן: תיקים של מטעני יבוא בתחנת משרד הבריאות בחיפה יטופלו בתוך 24-48 שעות לכל היותר


00:00 ,09.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, ערך בסוף השבוע (ה') סיור ושורה של דיונים בנמל חיפה. אל סגן השר התלוו ראשי מערכת הבריאות באזור חיפה והצפון, כולל מנהלי שירותי המזון המחוזי של משרד הבריאות, האחראיים לטיפול במוצרי מזון המיובאים לישראל דרך נמל חיפה (מה שמכונה תחנת ההסגר).

את הביקור יזם מי שמכהן כיום כיו"ר דירקטוריון הנמל בפועל, מר אורן מילשטיין.

במהלך הביקור הציגו ראשי נמל חיפה את הצורך בטיפול מהיר ביותר במטעני יבוא הדורשים את אישור משרד הבריאות. בהקשר זה נזכיר כי סוכני המכס והמשלחים הביעו תרעומת רבה על התנהלות תחנת ההסגר בנמל חיפה ואף שיגרו לסגן השר ליצמן מכתב בנושא לפני כשנה. המשלחים אז טענו כי מערכת יחסים עכורה, צמצום שעות הקבלה, ותקשורת לקויה עם סוכני המכס הם חלק מהגורמים לשירות לקוי בתחנת ההסגר בחיפה, מה שגורר לעלויות נוספות בגין אחסנות מיותרות, קנסות בגין השהיית מכולות וכד'.

כאמור, בסיכום הדיון עם הנהלת הנמל ביום ה' האחרון, הורה סגן השר ליצמן לאנשי משרדו לדאוג מיידית לכל הנדרש על מנת שהטיפול בתיקי המטענים/מכולות הדורשים את בדיקת ואישור המשרד יטופלו בטווח זמן שבין 24-48 שעות לכל היותר.

נציין כי במהלך הביקור הציגה הנהלת הנמל בפני הרב ליצמן את פעילות הנמל והישגיו בשנה שחלפה ולאחר הדיונים סיירו סגן השר ואנשי המשרד במתקני הנמל, כולל סיור ימי, בליווי היו"ר בפועל אורן מילשטיין ומנכ"ל הנמל מנדי זלצמן.

בסיום הביקור אמר היו"ר מילשטיין: "התרשמתי עמוקות מההחלטיות של סגן השר וכולי תקווה שהחלטתו תאפשר לנו ביחד עם משרד הבריאות להעניק שירות מצוין ליבואנים, רמת שירות שתגרום ליבואנים, בפרט אלה מאזור הצפון והמרכז לשנע את מוצרי המזון והבריאות שהם מייבאים דרך נמל חיפה".