עיריית חיפה: אישור נמל המפרץ עוגן לפיתוח העיר חיפה ואזור הצפון כולו

בהודעת הרשות המקומית נמסר שהקמת נמל הדלק החדש, המתוכנן לקום במסגרת נמל המפרץ, יתרום להמשך פיתוח מאסיבי של העיר התחתית, כמו גם לפיתוח תשתיות הובלה יבשתית שישרתו את אזור הנמל


00:00 ,11.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

הישג לעיריית חיפה: המועצה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה היום (ג') להפקדה את התוכנית של חברת נמלי ישראל (חנ"י) להקמת נמל המפרץ (לחצ/י כאן לקישור לידיעה נוספת בנושא).

על פי דוברת משרד הפנים, התוכנית להקמת נמל המפרץ (תמ"א 13 להקמת מבנים ימיים במפרץ חיפה) צפויה לעבור עתה להערות לוועדות המחוזיות לתכנון ולבנייה וכן להשגות הציבור.

בהודעה שהוציאה עיריית חיפה נמסר שנמל המפרץ ייצר פעילות נמלית הכוללת מרכזים לוגיסטיים ופיתוח עורף נמל, ויהווה עוגן משמעותי ביותר כמחולל תעסוקה לעיר ולמטרופולין כולו.

יצוין עוד, שבמידה והתכונית תזכה לאישור הממשלה, יוקמו בנוסף תשתיות יבשתיות של רכבות וכבישים בעלות מוערכת של כ-1.5 מיליארד שקל, שישרתו ישירות את הנמל.

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "אישור התכנית מהווה צעד חשוב להבטחת מרכזיותו של נמל חיפה ולכך תהיה השפעה דרמטית על צפון המדינה בכלל ועל חיפה בפרט. אנו סבורים, שזהו מהלך קריטי ונכון בהשבת מלחמה שערה בגזלת התעשיות למדינת תל אביב ומחוזותיה. במסגרת הדיונים הצפויים, יובטח פיתוח פארק נחל הקישון ותחזוקת חופי העיר. מכלול ההחלטות מצביעות על עתיד התפתחות כלכלית וביסוס מעמדה של חיפה ושל כל האזור הצפון אנו סבורים שזהו מהלך קריטי ונכון בהשבת מלחמה שערה בגזלת התעשיות למדינת ת"א ומחוזותיה".

עוד נמסר, שהקמת נמל דלק חדש, שיאפשר את פינוי נמל הדלק הישן מהנמל המערבי, הצמוד לקריית הממשלה, יאפשר המשך פיתוח מאסיבי של העיר התחתית כולה ויביא לפיתוח פעילות עורפית נרחבת.

מהנדס העיר חיפה אריאל וטרמן: "הנמל החדש מהווה חלק מחזון פיתוח העיר, כפי שבא לידי ביטוי בתוכנית המתאר המחוזית ובתכנית המתאר החדשה של חיפה. התכנית לוותה בתסקיר השפעה על הסביבה, שהוכן על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה והמועצה הארצית לתכנון ולבנייה. במסגרת התסקיר נבחנו באופן מעמיק וחסר תקדים בהיקפו כל ההיבטים החזותיים והסביבתיים הכרוכים בנמל העתיד. נמל המפרץ מהווה את אחד המנועים הכלכליים החשובים לצפון המדינה. חשוב לזכור, כי פיתוח הנמל יוסיף אלפי מקומות תעסוקה לצפון המדינה בכלל ולחיפה בפרט".