רשות המסים: סוכלה הברחת ענק של קוקאין בנמל חיפה

בשיתוף פעולה עם בודקי המכס וחוקרי יחידת הסמים והמכס בנמל חיפה, מיד עם הגעת המשלוח, שמו ידם חוקרי הימ״ר על מכולה שהגיעה אל נמל חיפה, שבתוכה הוסלק סם מסוג קוקאין במשקל של למעלה מ-210 ק״ג ובשווי מוערך של כ-100 מליון שקל


11:46 ,11.07.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

היחידה המרכזית בירושלים ועובדי המכס בנמל חיפה, סיכלו הברחת ענק של קוקאין במשקל רב ובשווי מוערך של כ-100 מיליון שקל. אמש עצרו בלשי המשטרה שלושה חשודים נוספים בפרשה שמתפתחת, ומעצרם הוארך בבית המשפט.

 

לאחר שבמהלך החודש האחרון, בפעילות היחידה המרכזית של מחוז ירושלים איתרו הבלשים במרכז הארץ 16 ק״ג סם מסוג קוקאין שהוסתר בקופסות אורז, ונעצרו חשודים המעורבים בכך, חלה התפתחות משמעותית בחקירת המשטרה ובמסגרת חקירה סמויה שנמשכה, הצליחה ימ״ר ירושלים לחשוף משלוח סם רחב היקף העושה דרכו ארצה.

 

בשיתוף פעולה עם בודקי המכס וחוקרי יחידת הסמים והמכס (יס״מ) בנמל חיפה, מיד עם הגעת המשלוח, שמו ידם חוקרי הימ״ר על מכולה שהגיעה אל נמל חיפה, שבתוכה הוסלק סם מסוג קוקאין במשקל של למעלה מ-210 ק״ג ובשווי מוערך של כ-100 מיליון שקל. לאחר תפיסת המכולה, המשיכו חוקרי הימ״ר בחקירתם הסמויה והמעמיקה עד שאמש, הפכה חקירה זאת גלויה עת נעצרו על ידי הבלשים 3 חשודים נוספים המעורבים בפרשה.

 

השלושה, תושבי בת ים וראשל״צ בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, הועברו לחקירה בימ״ר ואמש הובאו בפני בימ״ש שלום לטובת הארכת מעצרם. בתום דיון שנערך, נעתר בימ״ש והורה על הארכת מעצר במספר ימים. בד בבד, מעצרם של אלה, מצטרף כאמור לשניים שעודם עצורים מתחילת הפרשה, שני תושבי הרצליה ומודיעין, שהתפתחה מאיתורו של סם הקוקאין בקופסות האורז. 

 

מדובר בחקירה המתנהלת בליווי פרקליטות ת״א ולהערכת חוקרי ימ״ר ירושלים, מדובר ברשת ייבוא ובציר הברחה מרכזי של קוקאין לתוך מדינת ישראל. מרשות המסים סירבו לומר על איזו אנייה נתפסה המכולה ומהיכן היא הגיעה והסבירו כי החקירה עדיין בעיצומה.