תת שר המודיעין והגנת המולדת של ארה״ב התארח בנמל חיפה

תת השר האמריקאי, דיוויד גלווה, עמד בראש משלחת רמת דרג בת שישה משתתפים שהגיעה לנמל, כולם נציגי הממשל האמריקאי. במהלך הביקור שמעו חברי המשלחת סקירה על האיומים הביטחוניים וכן ערכו סיור בשער המטענים החדש של הנמל


09:12 ,16.09.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

תת שר המודיעין והגנת המולדת של ארה״ב התארח בסוף השבוע האחרון בנמל חיפה. תת השר האמריקאי, דיוויד גלווה (David J. Glawe), עמד בראש משלחת רמת דרג בת שישה משתתפים שהגיעה לנמל, כולם נציגי הממשל האמריקאי. נזכיר שנמל חיפה משמש בית לספינות הצי האמריקאי, כמו גם לציים נוספים מרחבי העולם.

 

מטרת הביקור בנמל חיפה הייתה להכיר את התהליכים הביטחוניים הנמליים בהיבטים השונים הקשורים לתפעול הנמל, בכלל זה פעילות של תיירים, של נוסעים, ימאים, וכן טיפול בסוגי המטענים השונים המיוצאים ומיובאים דרך נמל חיפה. בנוסף, ביקשה המשלחת להכיר את התהליכים השונים הננקטים בזמן שיגרה ובזמן חירום לשמירה על בטחון תשתיות הנמל.

 

את המשלחת קיבלו מטעם נמל חיפה יו״ר הדירקטוריון, אשל ארמוני, מנכ״ל חברת נמל חיפה, מנדי זלצמן, מנהל הביטחון ירון קליין ורמ״ד היערכות ויזמות  מנדי מוסקוביץ.

 

במהלך הביקור הועברה סקירה על האיומים הביטחוניים המופנים כלפי הנמל והמענה הנמלי לכל סוג איום בעת הזו, וכן סקירה על התנהלות הנמל באירועי ביטחון משמעותיים בעבר. בסיום הדיון יצא תת השר האמריקאי לסיור בשער המטענים החדש והמתקדם של נמל חיפה שכולל תהליכי תפעול וביטחון אוטומטיים תוך שימוש בשלל טכנולוגיות, מהמתקדמות מסוגן בעולם.

 

מנדי זלצמן, מנכ״ל חברת נמל חיפה: ״לשני הצדדים יש הרבה מה ללמוד האחד מהשני, וזה בדיוק מה שנעשה במפגש עם תת השר האמריקאי. הניסיון שצברנו לאורך השנים והיכולות הטכנולוגיות הגבוהות של הנמל, הופכים את נמל חיפה למקור ידע שאין שני לו. אין לי ספק שהמידע שהוצג לחברי המשלחת תרם להם רבות, וברור שמפגשים כאלה מסייעים להידוק הקשר בין המדינות״.

 

יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה, אשל ארמוני: ״שמחנו לארח את נציגי הממשל האמריקאי כחלק משיתוף הפעולה הפורה בין המדינות. כמו שקורה לא אחת, גם השבוע נמל חיפה היה במוקד פעילות בינלאומית שחורגת הרבה מעבר לענייני סחר ימי, עם ביקורים של אניות תיירים מארה״ב ומאירופה וספינות וצוללות של ציי ברזיל, צרפת ואיטליה. נמשיך לקדם את שיתופי הפעולה הבינלאומיים כחלק ממיצובו של נמל חיפה כאחד הנמלים המובילים בעולם״.