נמל רוטרדם: צמיחה הודות לפעילות המכולות

במהלך ששת החודשים הראשונים של השנה שינע הנמל 7.5 מיליון TEU, עלייה של 6.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. רשות הנמל השקיעה בתשתיות כ-178 מיליון יורו בחציון הראשון ואף מקדמת פרויקט לייצור והפצה של מימן לשם צמצום פליטת הפחמן


14:22 ,25.07.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל רוטרדם השיג תפוקות של 240.7 מיליון טון במחצית הראשונה של 2019  - עלייה של 3.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

תפוקת המכולות - אחת מהמטרות האסטרטגיות של הנמל – צמחה ב-4.8% בכמות הטונאג׳ (עלייה של 6.4% במספרי TEU), ועמדה על 7.5 מיליון TEU בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד - שהיתה, אגב, תפוקת שיא אשתקד. מחברת הנמל נמסר כי הצמיחה הושגה בעיקר הודות לגידול בנפחים ביבוא ובשטעון.

 

מחברת הנמל נמסר עוד על גידול של 4% בהכנסות החברה שהגיעו במהלך החציון הראשון ל-357.8 מיליון יורו. כמו כן נרשמה עלייה של 7% בתוצאות התפעוליות שעמדו על 134.8 מיליון יורו. עוד נמסר מחברת הנמל כי היא ממשיכה להשקיע בתשתיות ובמהלך ששת החודשים הראשונים הוציאה למטרה זאת 177.1 מיליון יורו.

 

מנכ״ל נמל רוטרדם, אלארד קסטליין: ״התפוקות בנמל טובות מאד, בעיקר בתחום שוק המכולות שחשוב לנו מבחינה אסטרטגית. התוצאות הכספיות של רשות הנמל טובות. אנו יכולים אפוא להמשיך ולהשקיע בנמל, בתשתיות פיזיות ובפתרונות דיגיטליים עבור מסחר ולוגיסטיקה״.

 

נזכיר כי נמל רוטרדם השיג התקדמות משמעותית בתחום המעבר לאנרגיה ירוקה. חברת הנמל מדווחת על עניין גדול מצד הקהילה העסקית במחקר היתכנות מוצלח שהציגה לאחרונה תחת השם H-Vision – הכולל ייצור ויישום בקנה מידה גדול בתהליכים תעשייתיים של מימן המיוצר בדרכים נייטרליות ללא פחמן. הוא ידוע גם בשם ״מימן כחול״, והשימוש בו יאפשר צמצום פליטת הפחמן ב-2 עד 4 מגה-טון לפני שנת 2030. מחברת הנמל נמסר כי היא יכולה להפוך להאב של ייצור, הפצה וסחר במימן, ואף יכול להיות הזרע שיצמיח כלכלה מבוססת מימן ברוטרדם תוך תרומה לשמירה על איכות הסביבה.