עובדי נמל אילת משביתים העבודה בהפגנת סולידריות עם עובדי ארקיע

עובדי נמל אילת, שבבעלות האחים נקש, משביתים ברגעים אלה את פעילותו ומפגינים מתוך הזדהות עם עובדי ארקיע שנמצאים בחל"ת מזה כחמישה חודשים. יו״ר ועד עובדי ארקיע עליזה בלאיש: ״קוראת לאחים נקש להפגין ציונות ולהחזיר באופן מיידי את ארקיע לפעילות״


12:22 ,06.08.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

עובדי נמל אילת מקיימים ברגעים אלה שביתת סולידריות בשערי הנמל, ומפגינים עם עובדי חברת התעופה ארקיע. זאת, במחאה על כך שהאחים נקש - בעלי השליטה בארקיע ובנמל אילת - לא מזרימים כספים שיאפשרו את המשך פעילות חברת התעופה.

 

מאות עובדי ארקיע הוצאו לחל״ת לפני כחמישה חודשים ומאז פעילות החברה משותקת כמעט לגמרי. עובדי ארקיע, אשר מחזיקים ב-30% ממניות חברת התעופה, חוששים שאין בכוונת בעלי השליטה לפתוח את החברה. ההסתדרות הכריזה בשבוע שעבר על סכסוך עבודה בארקיע. 

 

יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: ״אני גאה בעובדי נמל אילת ובעובדי ארקיע שמחזקים אחד את השני. זה הזמן לסולידריות בין עובדים, בטח ובטח כשהם מועסקים על ידי אותם בעלים״.

 

יו״ר ועד עובדי ארקיע, עליזה בלאיש, שמפגינה ברגעים אלה בשער נמל אילת, מסרה: ״הבעלים, האחים נקש, והיו״ר אבי חורמרו, בחרו לייבש ולסגור את חברת ארקיע - ולשלוח למעגל האבטלה 540 עובדים. אני קוראת לאחים נקש להפגין ציונות ולהחזיר באופן מיידי את החברה לפעילות״.