עוזי יצחקי בכנס הספנות: הקמנו שתי חברות בת לטובת קליטת מחלקות הים של חיפה ואשדוד

יו״ר חברת נמלי ישראל אמר כי חנ״י חתמה על ׳הסכמי שלום׳ עם עיריית חיפה ועיריית אשדוד לטובת האצת בניית נמלי הים החדשים. ״בקרוב נראה את המנופים והציוד שיביאו המפעילות החדשות״. יצחקי: התקדמות משמעותית עם עובדי מחלקת הים של נמל אשדוד


13:05 ,31.10.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

עוזי יצחקי, יו״ר חברת נמלי ישראל (חנ״י), עלה לשאת דברים ביום שלישי השבוע במסגרת יום הספנות הישראלית שערכה לשכת הספנות הישראלית. יצחקי הודה בפתח דבריו ללשכת הספנות על יוזמתה המבורכת לחגוג ביום מיוחד את הספנות של ישראל.

 

יצחקי ציין כי בשם חברי ההנהלה והעובדים של חנ״י הוא מביע את מחויבות החברה לראשי ארגוני הכלכלה וסחר החוץ בישראל לטובת הכלכלה במשק, וכי היא תמשיך לשפר את השירות ללקוח.

 

יצחקי: ״חברת נמלי ישראל ממשיכה לבנות במרץ את שני נמלי הים החדשים. בחודשים האחרונים התקדמנו ופעלנו אל מול עיריית חיפה וגם מול עיריית אשדוד ועשינו ׳הסכמי שלום׳ – הסכמים שאפשרו לנו להריץ ולהמשיך ולהאיץ את בניית נמלי הים החדשים, וכמובן את ההיערכות של המפעילים החדשים.

 

״בחודשים הקרובים אנחנו נראה המשך של הקמת נמלי הים החדשים, נמשיך את השלמת העבודה, ושני המפעילים החדשים - הן אלה מסין והן אלה משוויץ – ימשיכו להיערך כדי להביא לכאן את המבנה העליון, המנופים ואת הציוד, ובקרוב יראו פה לא רק את בניית התשתית וההנדסה אלא גם את הציוד החדש הטכנולוגי שיכלול פעילות אוטונומית ואוטומטית, ונראה זאת בקרוב.

 

״באוגוסט האחרון השלמנו הסכם היסטורי על מעבר מחלקת ים של נמל חיפה לחברת נמלי ישראל, וכל זאת מתוך מטרה לתת את השירות הטוב ביותר, השוויוני וההוגן, והיעיל ובזמן אמת לטובת מפעילי כל הנמלים בו זמנית ולפי התור התפעולי. אני מקווה שעד סוף חודש נובמבר נעביר אלינו גם את עובדי מחלקת ים של נמל אשדוד – יש התקדמות מאוד משמעותית בעניין הזה, ואני מקווה שנשמע בשורות כבר בשבועות הקרובים.

 

״לצורך תפעול מחלקת ים וקליטת עובדי התפעול החליט דירקטוריון חברת נמלי ישראל לפני מספר חודשים להקים שתי חברות בת - אחת בחיפה ואחת באשדוד – כדי לתת את אותם שירותים, ואני מתחייב שנעשה את זה בצורה הטובה ביותר.

 

״אנחנו פועלים לשדרג ולשפר את השירות לשיפור ואני רוצה לשים דגש על שדרוג הליך שטר המטען. אנחנו מקדמים פיילוט של שטר מטען חדש – שיפור מערכת תס״ק ים, מערכת סחר החוץ של ישראל, ואני בטוח שדרך הפעילות הזאת כולכם תחושו בשיפור כי שרשרת האספקה במדינת ישראל היא חוליה קריטית מרכזית למשק הישראלית, ומעל במה זו אני מתחייב שנשפר וניתן לכם את השירות הטוב ביותר ואת הטכנולוגיה הטובה ביותר״.