גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 14.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.771 +0.48
אירו 4.2586 -0.258
ליש"ט 4.7458 -0.051
100 יין 3.322 +0.402
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

עורף נמל חיפה: נדחה הדיון בוועדה לתכנון ובנייה

עינת קליש רותם, ראש העיר החדשה של חיפה, הביעה בדיון אתמול התנגדות נחרצת לשתי התכניות של חנ״י להקמת מתחמי אחסון סחורות ועורף נמל בשטח של מאות דונמים במרחב נחל הקישון. הוועדה תשוב ותתכנס לאחר שייבחרו חברים חדשים לוועדה המקומית
27.11.18 / 12:52
נחל הקישון ונמל חיפה ברקע. צילום: רשות נחל הקישון
27.11.18
נחל הקישון ונמל חיפה ברקע. צילום: רשות נחל הקישון
עינת קליש רותם. אזור מחסנים זה לא טוב למפרץ חיפה
27.11.18
עינת קליש רותם. אזור מחסנים זה לא טוב למפרץ חיפה

ראש העיר החדשה של חיפה הגיעה אתמול לישיבת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה-חיפה והביעה התנגדות נחרצת לשתי התוכניות שיוזמת חברת נמלי ישראל (חנ״י) להקמת מתחמי אחסון סחורות ועורף נמל בשטח של מאות דונמים במרחב נחל הקישון. ״הפיכת מפרץ חיפה לאזור של מחסנים היא הדבר הכי גרוע למטרופולין״, ציינה קליש רותם לאחר ששתי התוכניות הוצגו בדיון.

 

מהוועדה לתכנון ובנייה חיפה נמסר אתמול כי ״הוועדה קיימה היום דיון בשתי תכניות שהוגשו על ידי חברת נמלי ישראל אשר נותנות מענה לצרכים השונים של הנמלים כגון אחסנה, מיון והפצה של מגוון הסחורות, דבר שחשוב לשוק הייבוא והייצוא של מדינת ישראל. הוועדה שמעה את נציגי מגישת התכנית וכן את עיריית חיפה, רשויות וגורמים בעלי עניין נוספים.

 

״לאחר ששקלה את מכלול השיקולים והנושאים שעלו בדיון, החליטה הוועדה לשוב ולהתכנס, זאת כדי לתת לעיריית חיפה ולוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה הזדמנות להתייחס לתכנית ולהציג המלצה בעניינה״.

 

תכניות חנ״י לעורף נמל חיפה כוללות הקמת אתרי אחסון משני עברי נחל הקישון בשטח של 534 דונם הכולל גם את ׳מתחם 95 דונם׳ הגובל בגדה הדרומית של נחל הקישון. תכנית נוספת מייעדת כ-350 דונם לעורף נמל במתחם בית הספר הטכני.

 

עמדתה של קליש רותם מנוגדת לחלוטין לעמדת העירייה בתקופת כהונתו של יונה יהב שתמכה בפיתוח שטחי עורף נמל במפרץ וראתה בהם מנוף כלכלי לעיר. קליש רותם ציינה בעבר כמו גם אתמול בדיון כי לדעתה דווקא שדה תעופה יכול להיות מנוע צמיחה וציינה כי תכניות חנ״י עבור עורף הנמל ״יכולות לחרב את עתידו של שדה התעופה״.

 

מיכל טוכלר אהרוני, סמנכ״ל תכנון אסטרטגי בחנ״י, הביעה במהלך הדיון התנגדות לרעיונות שהציעה מתכננת המחוז: חיפה היא עיר נמל שצמחה סביב הנמל עם הרבה יתרונות כלכליים הנובעים מכך. בשרשרת הלוגיסטית סביב הנמל קיימות חוליות שצריכות להיות כמה שיותר קרובות לנמל. יש פעילויות שאם מרחיקים אותן 100 מטר בלבד מהנמל זה כבר מייקר את המוצר לאזרח. במפרץ חיפה עורף הנמל צריך לשבת הכי צמוד לגדר הנמל. כל ההצעות האחרות לשטחי עורף נמל שהועלו במשך השנים האחרונות לא צלחו״.

 

גם השירות המשפטי של חנ״י הביע במהלך הדיון התנגדות נחרצת לדחיית הדיון בנימוק שלפיו ״אנו לא רואים בבחירות סיבה שלא לקיים את הדיון״.

 

כאמור, בסיום הדיון התכנסה הוועדה המחוזית לישיבה פנימית, שבסיומה החליטה לשוב ולדון בשתי התוכניות לעורף נמל לאחר קבלת עמדתה המפורטת של הוועדה המקומית המורכבת מחברי מועצת העיר החדשה.

 

 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×