קוסקו מתכננת השקעה של 620 מיליון דולר בנמל פיראוס

במסגרת ההשקעה תיבנה בנמל פיראוס מספנה שתוכל לטפל בכ-450 אניות בשנה, מסוף נוסעים חדש שיוכל לטפל בשש אניות קרוז וכן ארבע מלונות חדשים וקניון לטובת תיירים סיניים


13:09 ,05.02.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת קוסקו חשפה לאחרונה ״תכנית אב״ להשקעה של 620 מיליון דולר בתכנית הפיתוח של הנמל הגדול ביוון - נמל פיראוס. במסגרת התכנית תיבנה המספנה הגדולה ביותר במזרח הים התיכון עם היכולת לטפל בכ-450 אניות בשנה.

 

רשות נמל פיראוס המנוהלת על ידי חברת קוסקו הציגה את התוכנית לארגונים ולפקידים מרשויות מקומיות סביב הנמל העמוס ביותר ביוון. המהלך מגיע לאור התנגדויות רבות שהתכנית מעוררת בקרב שותפים מקומיים יווניים בהנהלת הנמל. הנהלת הנמל ציינה כי היא תשקול את טענות המתנגדים לתכנית ותשתדל להתחשב בהם.

 

תכנית האב מתייחסת לעלייה מתמשכת בתנועת המכולות, לפעילות במסופי הרכב בנמל ולשיפור חיבור הנמל עם מרכזים לוגיסטיים נוספים באזור באמצעות קו רכבת משא.

 

התכנית כוללת בנוסף גם בנייה של ארבעה בתי מלון חדשים באזור הנמל בד בבד עם בניית מתקן חדש אשר יהיה מסוגל לטפל בשש אניות קרוז נוספות וכן קניון סמוך שישרת תיירים סיניים בעיקר.

 

רשות נמל פיראוס ציינה כי ״מטרת התכנית להרכיב תכנון מתאים של מתקנים על מנת למקסם את פוטנציאל השירות ולמזער את אובדן שטח השירות. המטרה האולטימטיבית היא כי נמל פיראוס יבסס את מעמדו כמרכז תחבורה עולמי ובכך ישפר את התפתחות הכלכלה היוונית״.

 

חברת קוסקו דיווחה כי תנועת המכולות במסופי הזיכיון שלה 2 ו-3 עלו ב-6.4% במהלך 2017 בהשוואה לשנת 2016. תנועת המכולות הגיעה ל-3.69 מיליון TEU בשנת 2017 לעומת 3.47 מיליון TEU במהלך 2016.