שלומי פוגל לשרים כץ, כחלון וכהן: אפשרו לנמל מספנות לשנע סחורות בהיקף גדול מ-5% בזמן השביתה, ובכלל

מבקש מהשרים כי יתעשתו ויבינו כי המגבלה שנקבעה לפני 13 שנים על 5% הינה מגוחכת ויסירו אותה בתקופת השביתה ובכלל. פוגל: תבינו ותתעשתו ותודיעו לבג״צ על הסכמתכם להסרת מגבלת 5% לתקופת השביתה ובכלל


14:29 ,10.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

שלומי פוגל, יו״ר נמל מספנות ישראל, פנה היום בדחיפות לשרים כחלון, כהן וכץ וביקש כי יאפשרו לנמל מספנות ישראל, הנמל הישראלי היחיד הפתוח כעת בים התיכון, לשנע סחורות בהיקף גדול מ-5% בתקופת השביתה בנמלי חיפה ואשדוד, ובכלל. 

 

פוגל כותב לשרים כך: ״אתמול סגרו ועדי הנמלים הגדולים את שערי הים של מדינת ישראל בהכרזה על ׳שביתה פראית׳. שביתה זו עומדת לעלות למשק, כידוע לכם, בהון עתק שיורד לטימיון, עצירת ייצוא וייקור במוצרי צריכה לכל עם ישראל.

 

״זהו מחזה אבסורד ואיוולת שאין שני לו, שבשעה שנמלי הים הגדולים של ישראל עומדים סגורים ומסוגרים – אתם, השרים, מגבילים את הנמל היחידי בים התיכון הפתוח בישראל – נמל מספנות ישראל, ואוסרים עליו לשנע מטענים מעבר למגבלה מגוחכת שקבעתם לפני 13 שנה ושאין לה כיום על סיבה וצידוק. 

 

״ללא קשר אני מבקשים כי תבינו ותתעשתו לנוכח הנסיבות האלה (והרי ברור לכולם כי אין זו השביתה ואיום השביתה האחרון), וכי תודיעו לבג״צ על הסכמתכם להסרת מגבלת 5% לתקופת השביתה ובכלל״.