בניגוד להגיון: תעריפי שיא בסחר הטרנס-פסיפי

תעריפי ההובלה לחוף המערבי של ארה״ב מעולם לא היו כה חזקים ועלו ב-463 דולר לסך של 3,167 דולר ל-FEU במהלך השבוע האחרון. אנליסטים צופים ירידה קלה בסחר מאסיה לצפון אירופה וירידה של 9.2% בתנועת הסחר לים התיכון


12:22 ,03.08.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

אנליסטים מתקשים להסביר כיצד תעריפי ההובלה בנתבי הטרנס-פסיפי לחוף המערבי של ארה״ב מגיעים לגבהים חדשים בעוד כלכלת ארה״ב רשמה זה עתה ירידה של 32.9% בנתוני התוצר המקומי הגולמי (תמ״ג) ברבעון השני.  

 

על פי נתוני מדד המחירים של שנחאי, SCFI, שהושק לפני עשר שנים, תעריפי ההובלה לחוף המערבי של ארה״ב מעולם לא היו כה חזקים ועלו ב-463 דולר לסך של 3,167 דולר ל-FEU במהלך השבוע האחרון. גם תעריפי ההובלה לחוף המזרחי של ארה״ב איתנים ועומדים על 3,495 דולר ל-TEU.

 

יתר על כן, אנליסטים בחברת הייעוץ הימי Sea Intelligence מציינים כי הנפחים המשונעים בנתיב אסיה – צפון אמריקה צפויים לגדול בכ-8.4% לעומת אשתקד, בעוד הקיבולת לחוף המזרחי צפויה לצמוח בכ-12% לעומת הרבעון השלישי אשתקד – נתוני צמיחה חסרי תקדים מאז התאוששות הסחר העולמי בשנת 2010 מהמשבר הכלכלי הגלובלי של 2008 – המכתירים את העונה הזאת כעונת שיא עבור שינוע מכולות בנתיב הטרנס-פסיפי מזה עשור.

 

תמונה פחות אופטימית מצטיירת בתנועת הסחר מאסיה לאירופה, שם צופים האנליסטים כי הקיבולת תצטמצם ב-0.5% ברבעון הנוכחי, ואף צופים ירידה של 9.2% בנתיב הסחר בין אסיה והים התיכון.