הסתיים קורס לשינוע חומרים מסוכנים

24 בוגרי הקורס, ביוזמת לשכת הספנות, הינם עובדי סוכנויות ועובדים של חברות המניה. הקורס הועבר על ידי מרצים של המכון להכשרה ימית


00:00 ,30.01.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

מחזור נוסף של עובדים מוסמכים לטיפול בחומרים מסוכנים סיים השבוע קורס מקצועי בלשכת הספנות.

בטקס הסיום השתתפו 24 עובדים שהחלו את הקורס לפני כחודשיים ובו הוענקו תעודות לבוגרים. הטקס התקיים במעמד נשיא לשכת הספנות ד"ר יורם זבה, מנהל תחום חומ"ס והגנת הסביבה ברשות הספנות והנמלים, נציגי רספ"ן רב חובל אלכסנדר גרסון ורב חובל יוסי אסייג ונציגי ועד הלשכה רב חובל זאב לייבוביץ' ויוני איזקוב.

"הקורס מכשיר מומחים לשינוע מטענים מסוכנים", אמר זבה, "הענף ולקוחותיו לא רק רוצים לדעת מה מסוכן, אלא גם איך להוביל ולטפל במטענים אלו בדרך הטובה ביותר מכל הבחינות. לפני ארבעה חודשים סיימנו מספר מחזורי לימודי ריענון ואנו מתכננים כבר את המחזורים הבאים.

"שינוע חומרים מסוכנים זוכה לתשומת לב גוברת משנה לשנה ובהתאם גובר הצורך באנשי מקצוע מתאימים. זה קורה בכל העולם ומחייב העסקת עובדים מוסמכים בקרב החברות העוסקות בתחום. שינוע מטענים מסוכנים הפך כיום לחלק בלתי נפרד מהפעילות התעשייתית והלוגיסטית, בה מעורבים מפעלי תעשייה, משלחים, חברות ספנות ונמלים.

"הקורס מכשיר את העוסקים בנושא לא רק לקבוע מה לא לעשות, אלא מספק להם כלים לקבוע מה הכי טוב והכי יעיל לעשות במסגרת עבודתם בשירותי הספנות של הסחר הישראלי".

הקורס שאורגן על ידי לשכת הספנות הועבר בידי מרצים מקצועיים של המכון להכשרה ימית, לאחר שהוסמכו לכך על ידי רספ"ן. מנחה הקורס היה רב החובל אביתר ייבין. הסטודנטים היו בעיקר עובדי הסוכנויות החברות בלשכה ועובדים של חברות המניה.