מארסק ו-MSC מקפיאות שירות בין אסיה וצפון אירופה

חברות ברית 2M הודיעו כי הן מקפיאות את סבב שירות AE2 הפועל בין אסיה וצפון אירופה מסוף ספטמבר ועד אמצע חודש נובמבר. בשל ביקושים חלשים וירידה בתעריפי ההובלה מארסק הודיעה על ביטול שירות AE7 במהלך שבוע 41


11:31 ,08.09.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברות מארסק ו-MSC, השותפות בברית 2M, הודיעו כי הן מקפיאות את סבב שירות AE2 הפועל בין אסיה וצפון אירופה באופן זמני, וזאת החל מסוף חודש ספטמבר ועד אמצע נובמבר. בעקבות ההקפאה בנתיב סחר זה תהיה הפחתה של 20 אלף TEU זמינה בנתיב.

 

ביקוש חלש ותעריפי ההובלה היורדים הביאו לכך שחברות הספנות ביטלו עד כה 75% יותר הפלגות לעומת המצב בתקופה המקבילה אשתקד, וכעת, כאמור, ברית 2M מקפיאה את השירות המדובר זו שנה שנייה ברציפות.

 

על פי נתוני אלפאליינר, במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה בוטלו עד כה 42 הפלגות בנתיב אסיה – צפון אירופה, וזאת לעומת 18 הפלגות שבוטלו בתקופה המקבילה בשנת 2018

 

בנוסף, חברת מארסק ציינה כי בכוונתה ״לאזן את הרשת שלה על מנת לבצע התאמה לביקושים הנמוכים בשוק לקראת השבת המפעלים בסין במסגרת Golden Week״, וביטלה גם את שירות AE7 במהלך שבוע 41 של השנה, ובכך היא מסירה מהנתיב 17,000 TEU נוספים מהשוק בשבוע זה.

 

על פי נתוני אלפאליינר, במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה בוטלו עד כה 42 הפלגות בנתיב אסיה – צפון אירופה, וזאת לעומת 18 הפלגות שבוטלו בתקופה המקבילה בשנת 2018.