מארסק משקיעה בחברת הסטארט-אפ Wiliot הישראלית

מנכ״ל מארסק בישראל: המוצר הופך פריטים לדיגיטליים בכך שהוא ממיר, באמצעות חיישן, כל קופסא/משטח/פריט לדיגיטלי ובכך נותן כלים דיגיטליים יעילים יותר לשרשרת אספקה. זהו אות כבוד לתעשיה המקומית


10:51 ,19.02.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

ענקית הספנות Maersk משקיעה בסטארט הישראלי. חברת מארסק הודיעה אמש על השקעה בחברת Wiliot הישראלית, שמפתחת חיישן שהופך מוצרים לחכמים.

 

כאמור, החיישן של Wiliot בגודל בול דואר, הניתן לשימוש כמדבקה על מגוון גדול של מוצרים. הוא מחובר לאנטנה מודפסת בעובי של נייר ומאפשר לאמת נתונים מכל מוצר כגון מיקום, לחץ, תזוזה וטמפרטורה באמצעות שידור מוצפן לשירותים מבוססי ענן. החיישן אינו דורש הטענה והוא מבוסס מעבד ARM שנטען באמצעות הפיכת קרינת הרדיו לאנרגיה.

 

העובדה שהחיישן קטן ואינו דורש טעינה מאפשרת להכניס יכולות חכמות לשורה ארוכה של מוצרים. כך למשל, יאפשר החיישן פיתוח בקבוק תרופות שיעדכן בזמן אמת על כמות הכדורים שנטל המשתמש, או סחורה שהמוכר יודע היכן בדיוק מיקומה בחנות ולדברי דיויד גולין, מנכ״ל חברת מארסק בישראל, הפוטנציאל של המוצר בייעול שרשרת האספקה הלוגיסטית הוא רב.

 

לדברי גולין, המוצר הופך פריטים לדיגיטליים בכך שהוא ממיר, באמצעות החיישן, כל קופסא/משטח/פריט לדיגיטלי ובכך נותן כלים דיגיטליים יעילים יותר לשרשרת אספקה. ״כולם רק ירוויחו מזה. זה עשוי להוריד את מחיר המוצר, לאפשר שקיפות, יעילות, וזמינות של מוצרים לאורך השרשרת וזאת בעלויות נמוכות״.

 

 

נציין שמעורבותה של מארסק העולמית באיתור חברות טכנולוגיה מבטיחות בישראל נזקפת הרבה לזכותה של הנציגות של מארסק בישראל שפתחה למעשה את תחום החדשנות בישראל למארסק העולמית. ״אנו שמחים שמארסק ראו לנכון להשקיע בחברה בישראל וזה אות כבוד לשוק המקומי ולתעשיה המקומית״.

 

בהתייחסו לעתיד ציין גולין: ״אנו מחפשים עסקאות מעניינות לקידום שרשרת האספקה ולעידוד הסחר ונשמח להיחשף לחברות סטארט נוספות בתחום״.