מיקרוסופט מצטרפת למרוץ הטכנולוגי לצמצום השימוש בדלקים מזהמים בים

בחברה טוענים שהשימוש בדאטה בכדי להגביר יעילות הוא זול ומהיר יותר מאשר חלק מהמאמצים האחרים המבוצעים כעת, כמו למשל התקנת מסננים על אניות מסחריות


14:47 ,07.04.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

זרוע ההשקעות של ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט השלימה השקעה של כ- 11 מיליון דולר בחברת Nautilus Labs – חברת סטארט-אפ מניו יורק, העושה שימוש בטכנולוגיית AI (אינטליגנציה מלאכותית) במטרה להביא לצריכת דלק חכמה בספינות.

 

"רוב החברות לא יודעות כמה דלק האניות שלהן באמת צורכות", אמר מאט היידר, מנכ"ל Nautilus Labs. ״נתונים תכופים יותר על דפוסי מזג האוויר ומהירות כלי השיט יכולה להוביל להחלטות טובות יותר, המתחילות בהפחתת השימוש בדלק, וזה המקום שבו חברות הטכנולוגיה נכנסות לתמונה״, הוסיף.

 

כאמור, בהודעת החברה נמסר כי Nautilus Labs עושה שימוש בבינה מלאכותית כדי לספק ניתוחים והתראות בזמן אמת, כך שצוותי האניות יכולים באמצעותם לחסוך למעלה מ -10 אחוזים ברמת הפליטות במסע אחד.

 

בחברת מיקרוסופט ציינו כי נושא זה מקבל משנה תוקף על רקע כללים בינלאומיים חדשים המחייבים חברות ספנות להפחית את זיהום של צי האניות שהן מפעילות.

 

בחברה ציינו כי השימוש בדאטה בכדי להגביר יעילות הוא זול ומהיר יותר מאשר חלק מהמאמצים האחרים המבוצעים כעת, כמו למשל התקנת מסננים על אניות מסחריות.