מנכ"ל חדש לחברת ONE הממוזגת

ג'רמי ניקסון הינו הנוכרי הראשון שמקבל תפקיד כה בכיר בחברת ספנות יפנית. חברת ONE הממוזגת תתחיל לפעול באפריל 2018 ותהיה חברות הספנות השישית בגודלה בעולם


12:25 ,12.07.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

ג'רמי ניקסון, מי ששימש עד לאחרונה כמנכ"ל חברת NYK, מונה לתפקיד מנכ"ל יישות הספנות החדשה ONEOcean Network Express.

 

מדובר בכבוד גדול עבור ניקסון אשר הינו הנוכרי הראשון שמקבל תפקיד כה בכיר בחברת ספנות ביפן. נציין כי באופן מסורתי, תפקידי המנהלים הבכירים בחברות הספנות של יפן היו שייכים תמיד לגברים יפניים. מינויו של ניקסון מעיד על שינוי עמוק ואולי אף על שינוי תפיסה תרבותית בחברת ONE.

 

ג'רמי ניקסון החל את דרכו בעולם הספנות כאשר החל לעבוד בחברת P&O Nedlloyd בשנת 1994 עד אשר החברה נכרשה בשנת 2005 על ידי חברת מארסק. אחרי שלוש שנים במארסק בהן שימש כסגן נשיא, עזב ניקסון לטובת חברת NYK והתקדם בחברה עד שהפך להיות מנכ"ל NYK Line בשנת 2012.

 

כאמור, היישות הימית החדשה ביפן, חברת ONE, הינה מיזוג של שלוש חברות הספנות הגדולות ביפן: NYK, MOL וחברת K Line - שלושתן חברות ב"הברית" (THE Alliance). עם תחילת פעילות החברה הממוזגת באפריל 2018, יהיו לה 1.44 מיליון סלוטים (Slots) זמינים לפעילות, והיא תהיה החברה השישית בגודלה בעולם. את תפקיד היו"ר ימלא משהירו טנאבה, מי ששימש עד כה כסגן נשיא חברת MOL.

 

חברת NYK, שהיא חברת הספנות הגדולה ביותר מבין שלוש החברות הממוזגות, היא בעלת נתח המניות הגדול ביותר בחברת ONE (38%), כאשר חברת K Line וחברת MOL הן בעלות נתח של 31% מהמניות כל אחת.

 

נציין כי לתפקיד נשיא חברת ONE מונה Takafumi Kido שכיהן במגוון תפקידים בכירים בחברת הספנות K Line.