מסתמן: סורן טופס מונה למנכ״ל MSC

אתר Shipping Watch דיווח כי טופט יתמנה למנכ״ל חברת MSC וכי המינוי יוכרז באופן רשמי בימים הקרובים. יחליף בתפקיד את דייגו אפונטה, בנו של מייסד MSC ג׳יאנלואיג׳י אפונטה


12:32 ,17.11.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

סורן טופט, סמנכ״ל התפעול הכריזמטי של חברת Maersk הדנית, אשר הכריז לפני כמה ימים על התפטרותו, יעבור לשמש כמנכ״ל אחת המתחרות הבולטות של מארסק, והשותפה שלה בברית 2M - חברת MSC משוויץ. כך על פי דיווחים בעיתונות זרה.

 

החדשות מגיעות לאחר שמארסק פרסמה הודעה פתאומית על עזיבתו המיידית של טופט את חברת מארסק. כבר אז, ככל הנראה, טופט עדכן כי הוא הולך לשמש כמנכ״ל של חברת ספנות אירופאית.

 

אתר Shipping Watch דיווח כי טופט יתמנה למנכ״ל חברת MSC וכי המינוי יוכרז באופן רשמי בימים הקרובים.

 

טופט מונה לסמנכ״ל התפעול של החברה בשנת 2014 והיה אחראי לתפעול הגלובלי של עסקי התובלה של מרסק לאחר שכבר שימש בתפקיד ראש מחלקת תכנון הקווים של מארסק. מנכ״ל חברת מארסק, סורן סקו, צפוי לקחת על עצמו את תפקיד סמנכ״ל התפעול  עד שיימצא מחליף לטופט.

 

נזכיר כי מאז 2014 מארסק וחברת MSC שותפות לברית 2M – הסכם לשיתוף אניות שנחתם בין החברות לתקופה של 10 שנים ופועל בצורה מוצלחת לכל הדעות.

 

בהנחה שהדיווחים נכונים, טופט יחליף את דייגו אפונטה כנשיא ומנכ״ל חברת MSC. דייגו אפונטה הוא בנו של מייסד MSC והיו״ר הנוכחי, קפטן ג׳יאנלואיג׳י אפונטה.