נמלי פיראוס וצפון האדריאטי חתמו על מזכר הבנות

זאת במטרה לחזק את יחסי הגומלין בין שני הנמלים למען שיפור תנועת המטענים. במסגרת ההסכם יוחלפו גם שיטות עבודה מומלצות וידע ניהולי בייחוד בתחומי טכנולוגיית המידע


13:07 ,12.02.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ״ל רשות הנמלים של פיראוס ונשיא רשות נמלי הים האדריאטי הצפוני חתמו לאחרונה על מזכר הבנות (MOU) במטרה לחזק את יחסי הגומלין בין שני הנמלים. שני הצדדים הסכימו לשתף פעולה בשיפור תשתיות החיבור בין הנמלים ושירותים נמליים לטובת שדרוג תנועת הסחר בין אירופה, הים התיכון והמזרח הרחוק באמצעות שני הנמלים.

 

כמו כן, במסגרת מזכר ההבנות הוסכם כי יוחלפו גם שיטות עבודה מומלצות וידע ניהולי בייחוד בתחומי טכנולוגיית המידע, משיכת השקעות לנמל ותקשורת.

 

המטרה המשותפת היא לשפר את הביצועים של נמל פיראוס ושל נמלי ונציה וצ׳יוגה – שניהם משמשים כרשתות בסיסיות לחיבורים ימיים במסגרת דרך המשי החדשה.

 

מנכ״ל רשות הנמלים של פיראוס, קפטן פו צ׳נגקיו, אמר: ״הקמת שיתוף הפעולה שלנו עם רשות נמלי הים האדריאטי הצפוני מתמקדת בחיזוק הקשרים המסחריים בין אסיה לים התיכון והגברת תפקיד הנמלים כמנועי צמיחה עבור כלכלת אירופה״.

 

״נמל פיראוס עם תכנית ההשקעות המתמשכת שלו שואף בשנים הקרובות לתרום לצמיחת הכלכלה המקומית והאזורית על ידי פיתוח כל היבט אפשרי של תעשיות הספנות והים, כולל מכולות, מספנות, לוגיסטיקה, שיט ומעבורות״.

 

פינו מוסולינו, נשיא רשות נמלי הים האדריאטי הצפוני, הוסיף כי ״באמצעות הסכם זה, אשר במקביל להסכם שנחתם לאחרונה עם חברת קוסקו עבור שירות שבועי בקו פיראוס - ונציה, אנחנו רוצים להראות בבירור כי הפיתוח של נתיבי סחר דורש הסכמים מסחריים, אופטימיזציה של שירותים והתערבות ממוקדת בתשתיות. זהו הנתיב הנכון ליצור ערך לכלכלה ולטריטוריה שלנו״.

 

פיראוס הוא אחד הנמלים הגדולים ביוון ובמזרח הים התיכון, והוא נמצא כיום בבעלות מלאה של קוסקו, חברת הספנות הסינית.

 

נמל ונציה מציע שירותי מטען סדירים המחברים את ונציה עם הנמלים העיקריים של הים התיכון כגון: אלכסנדריה, חיפה, ביירות, איסטנבול, פיראוס, מלטה, ג׳ויה טאורו ובאמצעות שטעון, גם עם מדינות ברחבי העולם כגון דרום אפריקה, צפון ודרום אמריקה, מזרח וסין, אוסטרליה, אוקיאניה. מנמל ונציה פועלות גם מעבורות רגילות ואניות יומיות מהירות (הן לנוסעים והן למטענים) המחברים את ונציה עם יוון, טורקיה, קרואטיה, דלמטיה, איסטריה. הנמל של ונציה בשנת 2016 העביר מעל 25 מיליון טון סחורות, גידול של 0.6% לעומת 2015.