תעלת פנמה: אנייה ראשונה עברה בתעלה המורחבת

האנייה, ברוחב 43 מטר ובאורך 255 מטר, הוחכרה במיוחד על ידי רשויות התעלה לטובת אימון צוות העובדים במעבר. הפתיחה הרשמית ב-26 ביוני


13:34 ,13.06.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

אניית מטען בתפזורת בשם MV Baroque היא האנייה הראשונה שעברה בתאים המורחבים של תעלת פנמה. מדובר באניית צ'רטר שחכרה רשות תעלת פנמה במיוחד על מנת שצוות התעלה יתרגל "על רטוב" את המעבר בתעלה המורחבת, וזאת לקראת הפתיחה הרשמית של המעבר לאניות מסחריות ב-26 ביוני.

 

אניית התפזורת Barouqe הינה אנייה באורך של 255 מטר וברוחב של 43 מטר. אנייה בגודל כזה תשתמש בתעלה המורחבת הודות לפרויקט הרחבה וחפירה בעלות של 5.3 מיליארד דולר. במסגרת עבודות ההרחבה נבנו שתי מערכות תאים חדשות לוויסות גובה המים בצד האוקיינוס האטלנטי באוקיינוס השקט, וכן נחפר נתיב נוסף לאורך התעלה המאפשר תנועת אניות בשני הכיוונים.

 

השימוש במערכת התאים החדשה לוויסות המים שונה מהמערכת הישנה – בה השתמשו במנועים להנעת האנייה בתא – וכוללת שימוש בשתי גוררות שילוו כל אנייה במהלך המעבר בתאים.

 

כאמור, הפתיחה הרשמית למעבר אניות מסחריות יתקיים ב-26 ביוני והאנייה המסחרית הראשונה שתשתמש בתעלה המורחבת היא אנייה של חברת Cosco שנבחרה באמצעות הגרלה שערכה רשות תעלת פנמה בחודש אפריל השנה. בשלב הראשוני של פעילות התעלה המורחבת יורשו לעבור בתעלה מדי יום ארבע אניות מסחריות בלבד – וזאת על מנת לוודא כי עובדי התעלה מכירים את העבודה לפני הגברת קצב מעבר האניות בתעלה.