״אניות טסלה״ חשמליות יחלו לפעול בהולנד עד סוף השנה

חברת ״פורט ליינר״ בונה דוברות ענק המסוגלות לשאת כ-280 מכולות ופועלות על סוללות חשמליות עם אפס פליטה מזהמת. הפרוקיט, בשווי 100 מיליון אירו, צפוי להשפיע באופן משמעותי על התחבורה הימית המקומית בין נמלי אמסטרדם, אנטוורפן ורוטרדם


10:33 ,08.08.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת פורט-ליינר (Port liner) ההולנדית בונה כעת אחת מתוך שתי דוברות אלקטרוניות ענקיות שזכו לכינוי ״אניות טסלה״, וזאת בשל היותן חשמליות לחלוטין. החברה הכריזה כי שתי הדוברות תהיינה מוכנות בסתיו הקרוב וייחנכו בהפלגה בתעלת וילהלמינה בהולנד.

 

הפרויקט בשווי 100 מיליון אירו נתמך על ידי האיחוד האירופי בסכום של 7 מיליון אירו והוא צפוי להשפיע באופן משמעותי על התחבורה המקומית בין נמלי אמסטרדם, אנטוורפן ורוטרדם.

 

מנכ״ל חברת ״פורט ליינר״, טון ואן מיגן, אמר כי ״ברחבי אירופה פועלות כיום כ-7,300 אניות הפועלות בתעלות ובנהרות בתוך אירופה, ולמעלה מ-5,000 מהן נמצאות בבעלות בלגית והולנדית.

 

צפו בוידיאו המרחיב אודות פעולת הדוברות 

 

 

 

נציין כי הדוברות המונעות על ידי סוללה מסוגלות לשאת 280 מכולות. על פי החישובים, שש הדוברות הראשונות תפעלנה צפויות להוריד כ-23 אלף משאיות בשנה מהכבישים, ולהחליף אותן בהובלה ימית עם אפס פליטה מזהמת.

 

חברת Port Liner מפתחת את האניות שלה בעצמה, אך היא הצליחה לפתח טכנולוגיה של מספר סוללות הנמצאות בתוך מכולה.

 

לדברי מנכ״ל ״פורט ליינר״, הדבר יאפשר להתקין את הבטריות על דוברות קיימות. ״הטכנולוגיה מאפשרת לנו להתאים דוברות שכבר פועלות, דבר שיהווה דחיפה גדולה לטובת שימוש באנרגיה ירוקה. המכולות נטענות על החוף באמצעות אנרגיה נקייה מפליטת פחמן של Eneco, המקבלת אותה מאנרגיה סולארית, טחנות רוח ואנרגיות מתחדשות״.

 

הדוברות החדשות אמורות לבצע את הפלגת הבכורה שלהם בהמשך השנה.