עיצומים בנמל חיפה

ההנהלה פנתה לביה"ד לעבודה בטענה כי עובדי הנמל משבשים את העבודה ומסרבים לעבוד שעות נוספות. המנכ"ל עוזני: העובדים מנסים להכתיב לנו בכוח את מי לקלוט לעבודה. בית הדין הורה לעובדים לחזור לעבודה


00:00 ,09.09.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

ההנהלה פנתה לביה"ד לעבודה בטענה כי עובדי הנמל משבשים את העבודה ומסרבים לעבוד שעות נוספות. המנכ"ל עוזני: העובדים מנסים להכתיב לנו בכוח את מי לקלוט לעבודה. בית הדין הורה לעובדים לחזור לעבודה

למערכת Port2port נודע כי ביומיים האחרונים עובדי נמל חיפה שיבשו את העבודה בנמל כאשר הדבר מתבטא במתן שעות עבודה נוספות במספר קטן - פחות מהנדרש בנמל לאור דרישת העומס בנמל ובאי פתיחת ידיים במספר הנדרש על פי סידור העבודה.
 
על רקע העיצומים פנתה ביום שישי הנהלת נמל חיפה לבית הדין לעבודה בחיפה, ודיון בנושא נקבע ליום ראשון בבוקר (היום).
 
בשיחה עם עמוס עוזני, מנכ"ל חברת נמל חיפה, ציין עוזני כי ישנם "עיצומים רציניים ביותר בנמל", וזאת ככל הנראה על רקע קליטת עובדים חדשים. לטענת עוזני, העובדים דורשים לקלוט, בניגוד להסכמים, קרוב משפחה שני ושלישי ורביעי, וזאת, כאמור, בניגוד להסכמים המתירים את קליטתו של בן משפחה ראשון בלבד.
 
עוזני הוסיף ואמר כי העובדים סירבו להירשם לעבודת שעות נוספות ביום שבת וכן היום, יום ראשון. לדברי עוזני, העובדים מנסים להכתיב להנהלה בכוח את מי לקלוט לעבודה בנמל, ועל פנתה ההנהלה לבית הדין לעבודה.
 
עוזני הדגיש כי לעובדים אין כל עילה רשמית לעיצומים או את גיבויה של ההסדרות בנושא.
 
בשיחה עם מאיר תורג'מן, יו"ר ועד העובדים בנמל, הכחיש הלה מכל וכל כי העובדים נוקטים בעיצומים. תורג'מן טען כי העבודה מתקיימת כרגיל וכי טענות ההנהלה על עיצומים הן "הזויות".
 
ראובן צוק, נשיא לשכת הספנות, ציין בשיחה עם Port2portכי על נציגי העובדים לחדול מהמסורת בה הם מברכים את לקוחות הנמל בחג שמח ומדווחים על שקט תעשייתי ויומיים לאחר מכן נוקטים בעיצומים והשבתות. לדברי צוק, הדבר רק מחזק את עמדת לשכת הספנות לפיה אסור לנמלי ישראל להיות בשליטת ועדי העובדים, אך המצב כיום הוא כזה למרות הרפורמה.
 
יש לציין כי בית הדין לעבודה הורה היום לעובדים לחזור לעבודה ואף קרא לצדדים להידבר ביניהם וללבן את כל הנושאים השנויים במחלוקת, וזאת מבלי שיהיה שיבוש של העבודה הסדירה בנמל.
 
מהנהלת נמל חיפה נמסר כי היא מברכת את החלטת בית המשפט להורות לעובדים לחזור לעבודה מלאה. מהנהלת הנמל נמסר בנוסף כי היום נקלטו 30 עובדים חדשים לאגף התפעול ובחודש הבא ייקלטו 30 עובדים חדשים נוספים.