עירית חיפה מגיבה: תכנית "שער הנמל" תסדיר את דרכי הגישה לנמל

בעירית חיפה הגיבו על פנייתו של סמנכ"ל לתפעול בנמל חיפה. טוענים: נעמוד על הסדרת דרכי הגישה והתשתיות הציבוריות כתנאי לאישור תכנית "שער הנמל" בועדה לתשתיות לאומיות


00:00 ,22.06.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

בעירית חיפה הגיבו על פנייתו של סמנכ"ל לתפעול בנמל חיפה שקרא לפעול לטיפול בתשתיות המובילות לאזור הנמל ולהביאם לרמה סבירה נוכח מצב העגום. בעיריה ציינו שהם יעמדו על הסדרת דרכי הגישה והתשתיות הציבוריות כתנאי לאישור תכנית "שער הנמל" בועדה לתשתיות לאומיות
 
"נמל כרמל הוא הפרויקט הלאומי הגדול במדינת ישראל בו יושקעו מיליארדי שקלים. פיתוח נמלי מחייב גם הקמת תשתיות אזרחיות מסילות רכבת ודרכי  גישה", ציין הבוקר דובר עירית חיפה כתגובה לפנייתו של סמנכ"ל לתפעול ולמסופים בנמל מר יואב מרגלית, אל ראש עירית חיפה מר יונה יהב.
 
כאמור, סמנכ"ל התפעול של נמל חיפה טען בפנייתו כי הכבישים המובילים לנמל חיפה ולמתחמים בהם פועלות החברות הנ"ל בסביבת הנמל זרועים בורות, כאשר חלק מהכבישים אף ללא שוליים וללא שטחי חנייה ציבוריים, כמתבקש מאופי האזור. לדבריו, בעונת הגשמים, המעבר בכבישים ציבוריים אלה, הופך לבלתי אפשרי עבור כלי רכב קטנים.
 
מעירית חיפה נמסר בנוסף כי משרד התחבורה מקדם בימים אלה תכנית ל"שער נמל" חדש, המסדירה בין היתר גם את דרכי הגישה המרכזיות לנמל ובכלל זה גם את רחוב סלמן שיותאם לנפח התנועה הקיים והצפוי עם המשך פיתוחו של הנמל והפעלתו של "נמל כרמל".
 
"עיריית חיפה מקווה כי תוכנית  "שער הנמל" המקודמת בוועדה לתשתיות לאומיות תובא לאישור בזמן קצר ותעמוד על כך כי תנאי לאישורה יהיה הסדרת התשתיות הציבוריות ודרכי הגישה לנמל חיפה", נמסר.