צים בכנס לקוחות: שמים דגש על יצוא תוצרת חקלאית

בכנס שהוקדש ליצואני התוצרת החקלאית ציינו ראשי צים כי ישראל מהווה נקודה אסטרגטית עבור החברה הישראלית. דניאלי: צים תצלח את המשבר. באב"ד: צים מאמינה בשוק הישראלי ולכן גם מכניסה לשימוש בישראל את הציוד החדיש והטוב ביותר


00:00 ,19.10.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

בכנס שהוקדש ליצואני התוצרת החקלאית ציינו ראשי צים כי ישראל מהווה נקודה אסטרגטית עבור החברה הישראלית. דניאלי: צים תצלח את המשבר. באב"ד: צים מאמינה בשוק הישראלי ולכן גם מכניסה לשימוש בישראל את הציוד החדיש והטוב ביותר

 
התחרות המתעצמת בתחום ההובלה בקירור הביאה אמש את ראשי צים לארח את צמרת יצואני התוצרת החקלאית בישראל בערב מהנה במועדון החמאם ביפו.
 
בדברים שנשא רפי דניאלי, מנכ"ל צים, הוא תיאר בקצרה את עוצמת המשבר הספנותי הפוקד את חברות הספנות בחודשים האחרונים, משבר שהביא את צים להשבית כ-16% מנפח ההובלה הקיים, בניגוד לכ-2%-3% בתקופת טרום המשבר. אומנם, ציין דניאלי, ענף הספנות הוא מחזורי, אך לא ניתן היה לחזות את עוצמתו של המשבר.
 
לדברי מנכ"ל צים, המשבר העמוק חייב את בעלי מרבית חברות הספנות הגלובליות להזרים סכומי כסף חסרי תקדים, והוא משוכנע כי למרות התקופה הקשה, צים תשכיל לצלוח את המשבר. הוא הודה ללקוחות שממשיכים לתת את אמונם בחברה.


שי באב"ד, מנהל אזור ישראל בצים, הדגיש את החשיבות הרבה שרואה חברת צים ביצוא התוצרת החקלאית ואף התייחס לתחרות הגוברת מצד חברות הספנות הבינלאומיות הפועלות בישראל. לדבריו, על הלקוחות להסתכל על השוק לטווח הארוך ולהיות ערוכים לאפשרות שהכלכלות בעולם יחלו להתאושש. במצב כזה, ציין באב"ד, חברות הספנות הזרות יחזירו את האניות המציעות כמות גדולה של פלאגים למכולות קירור הפועלות כיום בשירות השוק הישראלי בחזרה לקווי הסחר האטרקטיביים, ולמעשה יותירו את השוק הישראלי מאחור. לעומתן, הדגיש באב"ד, חברת צים מאמינה בשוק הישראלי ולכן גם מכניסה לשימוש בישראל את הציוד החדיש והטוב ביותר.
 
באב"ד תהה בקול "מדוע לעבוד עם צים?" ומיד השיב כי "ישראל הינה מקום אסטרטגי עבור חברת צים, ולא כביטוי אלא כעובדה ממשית של חברה ישראלית אשר גדלה והתפתחה והפכה לחברה בסדר גודל בינלאומי בתחום הספנות". הוא גם ציין כי בניגוד לחברות הזרות, תהליך קבלת ההחלטות נעשה כולו בישראל והדבר מאפשר יכולת תגובה מהירה מאוד שלא נזקקת לאישורים של הנהלות בחו"ל.
 
באב"ד סיכם ואמר כי "מתרחש דבר מאוד יפה כאשר מטענים תוצרת כחול לבן נוסעים בחברה כחול לבן", וקרא ללקוחות להמשיך ולעבוד עם צים.
 
זלצמן: הרחבת היצע המקומות בחיפה
 
מנדי זלצמן, מנכ"ל חברת נמל חיפה אשר נכח באירוע, ציין בדבריו כי נמל חיפה מחבק בחוזקה את צים ובטוח מזה חודשים רבים שצים תצא מהמשבר, "וזאת עקב העבודה היומית שלנו מול צים. אנחנו רואים את המקצועיות, את האוריינטציה לשירות הלקוחות".
 
זלצמן הוסיף כי הוא מקווה שחברת נמל חיפה תוכל להרחיב בקרוב את היצע המקומות שהוא מציע לחברה כבר מחודש אוגוסט – ספטמבר הקרוב, במסגרתן, בנוסף למקומות המוצעים כיום יתווספו לחברה 570 ריפרים נוספים במסוף הכרמל.
 
זלצמן הוסיף כי חברת נמל חיפה נמצאת במו"מ עם צים להקצות להם מתוך 700 המטרים של רציף הכרמל 350 מטרים שיהיו מיועדים לחלונות של צים, דבר אשר יהווה שיפור דרמטי ללקוחות של צים ולצים עצמה".
 
סגיס: צים זוכה להרבה פריבילגיות
 
שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, ציין בדבריו במהלך אירוע הלקוחות של צים כי הוא שמח שדווקא השנה צים הפכה לפרטנר חשוב בנמל אשדוד אשר מתבטא בשיתוף פעולה נעים והדוק עם שי באב"ד ועם רפי דניאלי. סגיס ציין כי חברת צים הינה חברה אשר זוכה להרבה פריבילגיות בנמל אשדוד, וכי הוא מקווה להמשך שיתוף הפעולה עם החברה ואיחל לה ולענף יציאה מהירה מהמשבר.
 
סגיס התייחס בדבריו לצעדים שננקטו בנמל אשדוד בשנים האחרונות על מנת לשפר את השירות, וציין כי לקראת שנת 2010 תהיינה בנמל כ-1,000 עמדות פלאגים עבור מכולות קירור - למעלה מפי שתיים עמדות אשר היו בנמל בשנת 2005. סגיס ציין כי בקרוב יפעל באשדוד השער החדש אשר יציב את נמל אשדוד בין הנמלים המתקדמים ביותר בעולם מבחינת מערכות, ואם כל הנתונים יעבדו בכל המערכות לנהגי המשאיות לא תהייה כלל המתנה.
 

 

את האירוע המרשים חתם הסטנדאפיסט המצליח ישראל קטורזה.