הצעה גרמנית לשיקום נמל הים של ביירות

נציגים של כמה מספר גרמניות ובראשם חברת ״המבורג פורט קונסלטינג״ הציעו ביום שישי תכנית בהיקף של מיליארדי דולרים לשיקום נמל ביירות והשכונות שמסביב לו


11:46 ,11.04.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

נציגים של כמה מספר גרמניות הציעו ביום שישי תכנית בהיקף של מיליארדי דולרים לשיקום נמל ביירות והשכונות שמסביב לו, וזאת בעקבות הנזקים שנגרמו להם בפיצוץ האדיר בשנה שעברה. הפיצוץ, שהתרחש ב-4 באוגוסט 2020 של כמעט 3,000 טון אמוניום חנקתי, הרג 211 בני אדם ופצע יותר מ-6,000.

 

בנוסף לחברות הגרמניות, ישנם דיווחים כי עוד מספר מדינות מעוניינות לבנות מחדש את הנמל ואת האזורים שמסביב, כולל טורקיה, צרפת וסין. עם זאת, הקונסורציום הגרמני, בראשות ״המבורג פורט קונסלטינג״ וקוליירס, היה הראשון ששלח נציגים לביקור בלבנון עם תכנית פרקטית שהוצגה בפני גורמים בלבנון.

 

הנמל של ביירות, נמל הים הראשי של לבנון, משתרע על שטח של 1.2 מיליון מ״ר. חשוב לציין כי החברה הגרמנית הבהירה שההצעה לבנות מחדש את הנמל אינה יכולה לצאת לפועל עד שתוקם ממשלה חדשה בלבנון. בדומה לרוב התורמים הבינלאומיים והחברות הזרות, המשלחת הגרמנית הבהירה כי לא יושקע כסף בלבנון לפני שייערכו רפורמות משמעותיות במאבק נגד השחיתות הנרחבת.